Ви тут:
Головне Економіка Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

ПРООН підписала Меморандум з Полтавською ОДА щодо допомоги переселенцям

IMG_1829

15 липня в Полтавській облдержадміністрації пiдписали Меморандум про взаєморозуміння в рамках Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй “Швидке реагування на соціальні та економічні виклики внутрішньо переміщених осіб в Україні”.

 Від Полтавщини Меморандум підписав заступник голови ОДА Роман Товстий, від ООН – директор ПРООН в Україні Янтомас Хіємстр. Вони відзначили готовність у рамках проекту допомогти переселенцям, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі.

IMG_1840

Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою.

Роман Товстий підкреслив як важливо створити cприятливий клімат для переселенців, а грантова допомога внесе позитив у вирішенні проблем переселенців:


Янтомас Хіємстра, зокрема, відзначив, що ключ взаєморозуміння у нинішніх кризових умовах між переселенцями та господарями регіону – це працевлаштування переміщених осіб.

 

Під час обговорення проекту ПРООН зазначалися головні проблеми, з якими стикаються переселенці – відсутність роботи і житла, обмежений доступ до соцпослуг та потреба в безпеці.

Зокрема, Руслан Федоров, керівник проекту, назвав п’ять ключових напрямів діяльності проекту: створення робочих місць; підтримка самозайнятості та розвитку малого бізнесу серед переселенців; надання психологічної, соціальної та юридичної допомоги переселенцям; допомога урядовим інституціям у вирішенні проблем внутрішньо переміщених осіб, а також проведення заходів, спрямованих на розвиток соціальної згуртованості між ВПО та членами приймаючих громад.

Так, в напряму розвитку самозайнятості та підприємництва передбачається проведення конкурсу бізнес-планів з виділенням фінансування з боку ПРООН  на  бізнес-проекти.

Проект реалізується в 8 областях України: Харківській, Київській, Одеській, Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій та Луганській. Загальна сума допомоги Японії в рамках проекту – 6 млн доларів.

Система Orphus Поделиться на fb