Ви тут:
Україна 

Порошенко розповів про прогрес у переговорах у нормандському форматі

фото: president.gov.ua
фото: president.gov.ua

“Нормандська четвірка” під час останньої телефонної розмови домовилася про відведення важкої техніки від лінії зіткнення, збільшення кількості інспекторів ОБСЄ, звільнення заручників та відкриття гуманітарно-логістичних центрів для українців на окупованих територія Донбасу

Про це в інтерв’ю телеканалу СТБ сказав президент України Петро Порошенко, повідомляє Espreso.TV

“Переговори у нормандському форматі ніколи не бувають легкими, але на цьому етапі вдалося досягнути певного прогресу. Перше: за моїм наполяганням ми маємо нарешті забезпечити режим припинення вогню. Нам вдалося забезпечити підтримку української пропозиції про те, що ми маємо відвести від лінії зіткнення артилерію калібру менше 100 мм, міномети і танки, з яких в основному обстрілювалися українські позиції. Вони мають бути відведені на 15 км. Ми також забезпечили, аби зросла кількість інспекторів ОБСЄ, і вздовж лінії зіткнення було розставлено від 10 до 15 постійно діючих постів спостереження ОБСЄ, які додатково до мобільних груп будуть вести перевірку. Ми встановили дуже жорсткий термін – не пізніше 3 серпня угода має бути підписана. Потім залишається 10 днів, аби її негайно імплементувати”, – заявив Порошенко.

Лідери “нормандської четвірки” наголосили на забезпеченні негайного виконання пункту про звільнення заручників, яких утримують у полоні. До цього за пропозицією України залучатиметься Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

“Перше – має бути перевірка умов і звільнення тих заручників, яких нам відомо, де тримають. Друге – це пошук нових місць, де незаконно утримуються заручники. І третє – це пошук зниклих безвісті. Нарешті ми отримали погодження російської сторони”, – наголосив президент.

За домовленістю упродовж місяця мають також запрацювати гуманітарно-логістичні центри для людей, які проживають на окупованих територіях. “Я думаю, що до 24 серпня ми уже зможемо говорити про відкриття перших пунктів”, – зазначив Порошенко.

Система Orphus Поделиться на fb