Ви тут:
Головне Екологія Офіційно Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина готова до використання альтернативних джерел енергії

IMG_02

В Полтавській обласній раді відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради за участю голів райдержадміністрацій, на якому йшлося про використання альтернативних джерел енергії на Полтавщині.

Голова облради Петро Ворона поділився з полтавцями досвідом Швеції щодо використання альтернативних джерел енергетики. Порівняв можливості двох країн та підкреслив, що Полтавщина має величезний потенціал щодо впровадження технологій енергоефективності.

Він також поділився враженнями від візиту до Швеції. “Мене найбільше здивувало те, що географічне положення шведів північніше, але середня врожайність у них 70 ц/га”, – зазначив Ворона.

Голова обласної ради переконаний, що досвід Швеції з використання альтернативних джерел енергетики можна реалізувати на Полтавщині. За його словами, у Швеції вважають саме централізоване опалення ефективнішим за індивідуальне. Шведи опалюють окремі віддалені будинки лише за рахунок відновнувальних джерел енергії. Усі автомобілі переводять на біоетанол і біогаз та все більше експлуатують електромобілі.

Під час семінару йшлося і про досвід Литовської Республіки щодо забезпечення енергоефективності, який можливо використати в Полтавській області.

Незабаром на черговій сесії депутати приймуть рішення щодо підтримки біотехнічних технологій та запровадження їх використання на Полтавщині, – зазначив Ворона.

Петро Ворона закликав представників регіонів не чекати, що їм хтось щось готове запропонує, а самим виявляти ініціативу.

“Держава – це ми! Кажіть про те, чого вам не вистачає,  нам треба самим надавати  і втілювати ці пропозиції. Якщо мовчати буде лише гірше”,  – відзначив він. 

«На рівні області маємо започаткувати і реалізувати програму підтримки альтернативної енергетики. Перш за все, для утримання комунальних установ та підприємств, як на рівні області, так і кожного району» – зазначив голова обласної ради.

Петро Ворона також закликав керівників органів місцевого самоврядування  подавати на обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад проекти з впровадження енергоефективних технологій на об’єктах соціальної сфери.

Проект ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні» представив його керівник Володимир Лященко. Він відмітив, що метою проекту є зменшення обсягів викидів парникових газів шляхом створення сприятливого правового, нормативного і ринкового середовища й розбудови технічної спроможності задля використання потенціалу сільськогосподарської біомаси країни для муніципального тепло- та гарячого водопостачання. Володимир Лященко зазначив, що стратегічним напрямком проекту є впровадження та фінансова підтримка пілотних муніципальних проектів з використання біоенергетичних технологій на регіональному рівні.

Досвідом використання біоенергетичних технологій на Полтавщині поділився депутат обласної ради Іван Панасенко, директор групи компаній «Фітофюелз Інвестментз» Петро Крайсвітній. Йшлося, зокрема, про особливості вирощування енергетичних культур та проблемні питання розвитку біоенергетичних технологій на території області.

За даними облради, досвід Литовської Республіки щодо забезпечення енергоефективності, який можливо використати в Полтавській області представили учасники ТОВ «Аксис Індастріз» Рімас Міцута та Тадас Митрулявичус.

 

Також члени Координаційної ради заслухали інформацію начальника відділу оподаткування місцевих ресурсних і рентних платежів Державної фіскальної служби у Полтавській області Наталії Єрасової про прийняття та офіційне оприлюднення місцевими радами рішень про встановлення ставок земельного податку.

Повний запис розширеного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради доступний за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=x3J4Zq6gS2g

Система Orphus Поделиться на fb