Ви тут:
Офіційно Полтавщина Суспільство 

Полтавська делегація взяла участь в проекті «Український самоврядно-громадський стандарт»

29 червня по 2 липня представники обласних рад та виконавчих комітетів міських рад із Полтави, Сум, Луцька, Рівного, Івано-Франківська, Вінниці, Дніпропетровська прийняли участь у програмі навчального візиту до Любліна (Республіка Польща) в рамках проекту «Український самоврядно-громадський стандарт».

Полтавщину представляли перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко та секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач.

Проект реалізовано Фундацією Менеджерських Ініціатив (м.Люблін) в рамках Польсько-Канадської підтримки демократії.

Стандарт показує ключові сфери необхідних змін в українському місцевому самоврядуванні звертаючи особливу увагу на залучення громадськості до процесу розробки та прийняття управлінських рішень, прозорості органів місцевої влади, відкритості та ефективності дій.

Учасники візиту зустрілись із головою правління Фундації Менеджерських Ініціатив Павлом Прокопом та Люблінським воєводою Войцехом Вільком. Під час зустрічі обговорювали роль і завдання урядової адміністрації в регіоні та співпрацю органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями Люблінського воєводства.

Працівники мерії Любліна Анна Ястшембска, Моніка Артимяк, Івона Вожняк та Пьотр Хорошь розповіли про: форми і сфери співпраці самоврядування міста Любліна з громадськими організаціями, фінансові програми для органів самоврядування і громадських організаці, стандарти обслуговування мешканців, моделі е-адміністрації, реалізації завдань міста у сфері суспільної партиципації.

Українські колеги зустрілися з бургомістром м.Лєжайськ Іренеушом Стефанським, керуючою справами мерії Агнешкою Вичарскою, керівниками служб та установ міста. Польські колеги поділилися досвідом щодо реалізації проектів у сфері аутсорсінгу соціальних послуг і громадської партиципації.

Цікаві зустрічі були проведені з лідерами місцевих громадських організацій. Зокрема Марчін Скшипек розповів про роль Громадських рад при міському Голові, Пьотр Скшипчак поділився досвідом ініциатив громадських організацій і неформальних груп, а Кшиштоф Якубяк доніс цікаву інформацію про діяльність Фонду Свободи у сфері пильнування за владою.

 

Система Orphus