Ви тут:
Аналітика Головне Знай Наших! Політика Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавка презентувала у Німеччині українські реформи щодо децентралізації

image

Начальник відділу видавничої справи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації Вікторія Пилипенко у рамках семінару AGREE презентувала українські реформи щодо децентралізації у Берліні (Німеччина).

Представниця Полтавщини, зокрема, розповіла, що на даний час структура місцевого самоврядування області налічує 467 сільрад, 21 селищних рад, 9 міст районного значення та 6 міст обласного значення.

Полтавці прийняли перспективний план об’єднання громад: 57 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшли 277 місцевих рад із 503. Решта рад на сьогодні ще не визначилися.

Вона зазначила як проходить процес висвітлення суті децентралізації влади через офіси реформ та підкреслила основну мету децентралізації: наближення послуг до конкретного споживача; створення спроможних громад щоб утримувати соціальну сферу та умов для залучення інвестицій у розвиток територій.

Від України виступив ще один представник Волині про те, як процес реформування проходить на Західній Україні.

в

Професор та почесний доктор з Марбузького унівеситету ім. Філіппа Хорст Циммерманн та координатор проектів Східного партнерства Михайло Банах зокрема, зазначили, як важко українцям нині поєднувати реформи з війною на Сході. На сьогодні людей найбільше турбує проблема миру, проте спостерігається і позитивний рух щодо напрямку втілення реформ і децентралізації.

Німці розуміють, що українцям потрібно багато часу для реалізації задуманого і готові всіляко допомогати:  консультативно, інформативно та фінансово.

На заході були присутні представники посольств США, Великобританії, України, Росії, Італії, представники МЗС та Міністерства юстиції Німеччини, Інституту Європейської політики, Східного комітету Євроекономіки, Вільного університету Берліну, університету Потсдаму, неурядових громадських організацій.

Найбільш жвава дискусія була навколо питань децентралізації та демократизації процесів в Україні, про втілення конституційної реформи.  Учасники конференції порівнювали процеси реформування у Німеччині та Україні.