Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині влада та учасники АТО вирішували наболіли питання

У Зеленій залі полтавської облради для демобілізованих військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та їхніх сімей відбувся відкритий круглий стіл з питань соціального захисту та підтримки учасників АТО. Учасники зібрання зустрілися з головою Полтавської облради Петром Вороною, заступником голови ОДА Олегом Пруглом, керівниками профільних департаментів ОДА, представниками обласного центру зайнятості та військового комісаріату, правоохоронцями й  іншими соціальними партнерами, які опікуються питаннями соціального захисту даної категорії громадян. Ініціатори зібрання ГО “Товариство ветеранів АТО”. Запрошували й очільника міста та представників міськвиконкому, однак вони зустріч проігнорували.

Як зазначив голова Полтавської облради Петро Ворона, зібралися для того, щоб вирішити ті болючі проблеми, які стосуються соціального захисту та соціального супроводу учасників АТО та їхніх сімей.
“Ми повинні почути саме ті проблеми, які не вирішуються представниками органів влади, щоб вони їх почули й доклали максимум зусиль, для їх ліквідації. На сьогодні й ОДА й облрада має тісний діалог з учасниками АТО. Хотілося, щоб цей діалог зміцнювався. Якщо є питання, то й є його вирішення”, – сказав Ворона.

Він зазначив, що такі зустрічі представників влади та учасників АТО і їхніх сімей будуть постійними. Для цього на першому поверсі в ОДА виділили кімнату громадським організаціям АТО, щоб вони там могли приймати людей.
Заступник голови ОДА Олег Пругло зазначив, що на зустріч зібрали всіх керівників профільних департаментів, щоб ті могли надати всі відповіді на  питання, які хвилюють дану категорію громадян.


Найбільше присутніх цікавило питання отримання статусу учасника бойових дій.
Як зазначив військовий комісар Полтавського обласного військкомату полковник Борис Павлов, в області було демобілізовано 1 тис. 958 військовослужбовців. З них учасники АТО 1 тис. 313 чоловік. З військових частин до військових комісаріатів прибуло 180 чоловік, які отримали посвідчення в частинах, на 392 осіб йде оформлення документів. До районних та міських комісаріатів звернулося 741 чоловік для отримання статусу учасника бойових дій. З них вже розглянули 657 звернень. 637 чоловік отримали статус. На розгляді в військкоматі знаходяться документи на 98 військовослужбовців.

“Всі документи відпрацьовуються вчасно. Однак, здебільшого хлопці, які повернулися з АТО не озвучують своїх проблем. До мене приходять одиниці. Я готовий прийняти кожного особисто і зробити все, що в моїх силах для вирішення ваших питань”, – сказав Павлов.
Зокрема учасники АТО нарікали на роботу військкомату, несвоєчасну видачу посвідчень, були й запитання щодо полонених та зниклих безвісти військових. За словами Павлова, полонених наразі з області немає, зниклих безвісти 6 осіб. Однак, щодо об’єктивної інформації, то це питання органів СБУ.

Чимало питань у присутніх було й до директор департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.
Зокрема вони стосувалися отримання матеріальної допомоги, санаторно-курортного лікування, протезування та житлове питання.

За словами Корнієнко на сьогодні в області 107 сімей загиблих учасників АТО. 83 сім’ї набули статусу сім’ї загиблого. По 13 сім’ям цей статус ще не встановили.


“Найперше наше завдання — встановити статус сім’ї загиблого. Саме це запорука отримання всіх соцгарантій. Список таких сімей я тримаю на особистому контролі”, – сказала Корнієнко.
Також були питання щодо медичної реабілітації, працевлаштування, юридичного захисту, отримання пільг при здобутті освіти учасника АТО.
Такі зустрічі Ворона запропонував проводити хоча б раз на місяць, для того щоб не втрачати діалогу з учасниками АТО.

 

Система Orphus Поделиться на fb