Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Керівник “Полтавафарм” не виконувала умови контракту та не розвивав мережу , – результати державного фінансового аудиту

Загальна сума порушень та недоліків виявлених під час проведення державного фінансового аудиту діяльності ПОКП “Полтавафарм” становить понад 4 млн грн.

Зокрема, майже 1 млн грн прибутку підлягає перерахуванню до обласного бюджету. Неефективне використання коштів та майна перевищує 252 тис. грн. Завищення витрат на оплату праці склало понад півмільйона грн. Інспектори зробили висновки, що керівник не виконував умови контракту та не розвивав мережу . Такі висновки державного фінансового аудиту діяльності ПОКП “Полтавафарм”.

Про це повідомила під час прес-конференції в.о. начальника ДФІ в Полтавській області Ірина Салогуб.

Так, за результатами аналізу аудитори з’ясували, що керівник ПОКП “Полтавафарм” нараховувала собі премії з порушенням. ЇЇ середня заробітна плата протягом 2012-2014 років становила понад 30 тис. грн щомісяця.

“Премії виплачені з перевищенням повноважень, тобто при цьому порушені умови статуту, контракту та 65 ст. “Господарського кодексу. У жодному з цих документів не надано право керівнику самостійного преміювання. За контрактом керівник отримувала близько 12 тисяч зарплати, плюс 50% від зарплати – понаднормові. Все інше, а це 12 тисяч – премія за ефективну роботу”, – сказала Салогуб.

Також інспектори ДФІ встановили, що протягом досліджуваного періоду рівень управління підприємством знижувався.

Зокрема, зменшилася мережа аптечних закладів підприємства. Якщо на початку січня 2012 року їх було 256 то на 1 січня 02015 року залишилося 222. Тобто мережа зменшилася на 34 об’єкти. Зникнення цих об’єктів – це майже 400 тис. грн недотриманих прибутків підприємством.

Аудитори проаналізували, що на фармацевптичному ринку міст обласного підпорядкування, де проживає майже 46% населення Полтавщини з 390 аптек, комунальних лише 55, або 14,1% . Загалом по області з 723 аптекк лише 222, а це менше третини, комунальні.

“Зменшення мережі свідчить проте, що це втрата монополії та втрата конкурентоспроможності”, – сказала Салогуб

Мало аптек “Полтавафарм” і в медичних установах області. Із 32 двох опитаних медзакладів Полтави та Кременчука тільки 18 підтвердили, що на їхніх територіях є комунальні аптеки, а 13 відповіли, що до них навіть не надходили запити від “ Полтавафарм””

Протягом 2012-2014 років чисельність пацючих на підприємстві зменшилася на 72 одиниці.

Зависока ціна й на ліки, порівняно з іншими аптеками. Керівник, диктувала своїм підлеглим, де вони повинні закуповувати ліки.

“Ми зробили аналіз 140 лікарських засобів і порівняли ціни з недержавними аптеками. Вони значно вищі. Коли ми почали аналізувати вартість придбання ліків то з’ясували, що закупівля ліків дорожча, ніж у інших постачальників. Ліки за доручення керівника закуповували лише у семи постачальників. Серед них в Київських, Дніпропетровських та Харківських. У жодному документі не передбачено, що керівник повинен диктувати, де аптеки повинні закуповувати ліки”, – сказала Салогуб

Також протягом досліджуваного періоду передано, продано та списано з балансу підприємства понад 20 будівель аптечних закладів, що свідчить про відсутність зацікавленості керівництва “ Полтавафарм” у розширенні мережі комунальних аптек.

Фахівці ДФІ підготували пропозиції організаційного характеру. Звіт передали до керівництва облради, правоохоронних органів та підприємство.

Система Orphus