Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Ірина Пашко розповіла про процес спрощення форм, які бізнес та громадяни подають до реєстраційних служб, розпочатий Мін’юстом

Пашко Іра

Про зміни, які зміни відбулися у законодавстві щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів розповіла Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко.

Зокрема вона окреслила основні положення Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів.

Також вона зазначила, що для покращення бізнес-клімату в Україні Міністерство юстиції розпочало процес спрощення форм, які подаються бізнесом та громадянами до реєстраційних служб.

14 жовтня 2014 року на вимогу Європейського Союзу Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачі

12 травня 2015 року внесено зміни до деяких законодавчих актів, серед яких замінено термін «кінцевий вигодоодержувач» на термін «кінцевий бенефіціарний власник (контролер)». У відповідності до цього закону було змінено редакцію Форми 4.

25 травня Президент України підписав Закон № 475-VIII, який поданий Міністерством юстиції України, «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи».

Зокрема, закон передбачає:

-​ продовження на чотири місяці строків подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичними особами, які були зареєстровані до 25 листопада 2014 року.

-​ звільнення від обов’язку подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) релігійних організацій, державних та комунальних підприємств, юридичних осіб, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками (членами).

“Паралельно з цим, задля покращення бізнес-клімату в Україні Міністерство юстиції розпочало процес спрощення форм, які подаються бізнесом та громадянами до реєстраційних служб”, – сказала Пашко.

Першою така ініціатива торкнулася Реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців – Форма 4.

Щоразу при необхідності внести хоча б одну зміну до даних про компанію треба було подавати заново всю форму розміром в 10 аркушів.

Віднині, якщо змінився один пункт – треба внести бенефіціарів, змінити адресу перебування – треба заповнити лише 1 сторінку з указанням предмету зміни.

Вся інша інформація вже є в реєстрі, тож її не потрібно по кілька разів оновлювати й заповнювати.

Cпрощення Форми 4 – це лише перший крок. У подальшому процес зачепить й інші документи.

Нововведення дає можливість зекономити на надсиланні документів до реєстраційних служб поштою.

Раніше ця послуга не була популярна через те, що кожна сторінка такої форми мала бути завірена у нотаріуса. А це чималі кошти.

Нині, коли для змін треба надіслати лише одну сторінку, ця сума буде значно меншою.

Закликаємо бізнесменів скористатися всіма цими новаціями. Завдяки їм, ви вже зараз можете з комфортом внести необхідні зміни за Формою 4 і подати до реєстру дані про кінцевого бенефіціарного власника.

Закликаємо не відкладати з подачею відповідної інформації до останнього моменту, адже це знову може призвести до черг та незручностей.