Ви тут:
Головне Офіційно Полтавщина Суспільство 

Голова обласної ради відвідав ПОКП “Полтавафарм”

Голова Полтавської обласної ради Петро Ворона оглянув ПОКП “Полтавафарм”, навколо якого нині виникло чимало суперечок.

Каже,  це питання нині набуло чималого розголосу й потрібно розставити всі крапки. Для цього в п’ятницю збереться постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я. До того ж вже є  висновки державного фінансового аудиту діяльності ПОКП “Полтавафарм”.

Доречі, сам Ворона був ініціатором проведення такого аудиту. Щоб мати реальну картину вирішив оглянути підприємство.

“Це питання потрібно обов’язково розглянути на засіданні профільної комісії. Я ознайомився з звітом ДФІ, у ньому є багато зауважень. Загалом стоїть питання про звільнення нинішнього директора з займаної посади. Ознайомившись з результати звіту, приходжу до висновку, що ця людина працює нерентабельно, й неефективно. До мене приїздили представники аптек, які теж стурбовані тим, що відбувається з цим комунальним підприємством. Адже комунальні аптеки в першу чергу співпрацюють з районами. Те що громадськість активно працює з цим питанням це теж позитив. Тому що ціна на ліки це болюче питання для мешканців Полтавщини.”, – сказав Ворона.

Він оглянув складські приміщення, територію підприємства, відділ маркетингу, приміщення, які здаються підприємством в оренду. Ознайомився Петро Васильович й процедурою закупівлі ліків та встановленням цін на лікарські препарати.

За словами директора ПОКП “Полтавафарм” Наталії Стецюк, ліки закуповують в дистриб’юторів, каже, що так дешевше ніж у постачальників. Всі ліки розфасовують на складах, потім гідно заявок формують замовлення й розвозять їх аптеками. Ціни ж кожної аптеки різні. Однак при їх формуванні, говорить директор, закон не порушують.

“Багато препаратів відпускаються з націнкою 2 – 3%, середня націнка 5,5%, максимальна 7%. Таку націнку встановлюють для тих районів, які несвоєчасно проплачують за відпущений за товар. Ті хто своєчасно проплачує, робить передоплату то мають меншу націнку. Загалом роздрібна націнка по підприємству на 1 липня складала 19,6%. За рік вона була 20,4 %”, – сказала Стецюк.

Оглянувши підприємство Ворона зазначив, що він не повністю довіряє його керівникові

“Це комунальний об’єкт, який працював в особливому режимі, я не виключаю, що тут діяли певні корупційні схеми, але про це можуть сказати конкретно правоохоронні органи. А на сьогодні, правоохоронці не викрили жодної корупційної схеми. Довіри в мене, на жаль, ні до роботи з корупцією правоохоронців, ні до тих старих керівників комунальних установ через які йшли чималі грошові потоки немає”, – сказав Ворона.

Остаточно питання з ПОКП “Полтавафарм” розглянуть в п’ятницю на комісії.

 

Система Orphus