Ви тут:
Прес-релізи 

До уваги платників, які здійснюють діяльність на ринках

Закон України від 28.12.2014р. № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» – вніс багато змін до норм податкового кодексу, зокрема ним встановлено нові правила застосування реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку 2 та 3 групи, при цьому платники єдиного податку третьої групи повинні застосовувати РРО з 1 липня 2015 року, а платники єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року.

Відповідно до п. 296.10. статті 296 Податкового кодексу України не застосовують реєстратори розрахункових операцій:

​ платники єдиного податку І групи;

​ платники єдиного податку ІІ і ІІІ груп (фізичні особи – підприємці), які здійснюють діяльність на ринках та продаж товарів дрібно-роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.

Водночас нагадуємо, що платники, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами, зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій незалежно від місця здійснення діяльності, в тому числі й на ринках.

Слід звернути увагу, що відповідно до Правил торгівлі на ринках, затверджених спільним наказом Мінекономіки, МВС, ДПА, Держстандарту від 26.02.2002 № 57/188/84/105, ринок – це територія для здійснення торгівельної діяльності, яка утримується суб’єктом господарювання, створений на відведеній за рішенням місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрований в установленому порядку, функціональними обов’язками якого є надання послуг та створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються залежно від попиту і пропозицій.

Відділ комунікацій Державної податкової інспекції у м. Полтаві

Система Orphus Поделиться на fb