Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Децентралізація влади є ключовою реформою, – Гройсман

2015708114957

Сьогодні в Києві відбулася зустріч голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з представниками регіональних засобів масової інформації, серед яких і четверо полтавських журналістів.

Йшлося про ключову конституційну реформу в частині децентралізації влади, реформи місцевого самоврядування та передачі повноважень регіонам.

“Зараз ми з Вами переживаємо історичний момент, саме сьогодні ми підійшли до ключових реформ децентралізації влади” – зазначив Гройсман. Він упевнений в успіху, готовий нести персональну відповідальність за реформи, та закликав журналістів стати провідниками історичних реформ. Адже страх деяких можновладців  втратити свої повноваження призвів до того, що Україна займає останні позиції майже в усіх рейтингах.

Цей рік не пройшов даремно, на місцях на 30-40% грошей стало більше, проте, цього недостатньо, – зазначив спікер Верховної Ради.

За словами Гройсмана, чиновники приймають рішення, як і раніше, далекі від потреб людей.

Найближчим до втілення Гройсман вважає приклад поляків, які протягом 16 місяців зуміли передати повноваження на місця.

Конституційна комісія вже напрацювала повну ліквідацію держадміністрацій та створення виконкомів рад в Україні. “Веніціанська комісія високо оцінила підготовлені нами зміни до Конституції і зараз вони внесені Президентом до парламенту”, – відзначив Гройсман.

За його словами, в змінах до Конституції передбачений і контроль рішень місцевого самоврядування, тобто жоден чиновник не зможе більше узурпувати владу. Зокрема, забезпечити контроль за органами місцевого самоврядування можна буде за допомогою Конституційного суду, рішень Президента України, у разі неправового рішення місцевої ради. Влада і фінансова самодостатність, ефективне управління, самостійність прийняття рішень буде на місцях, – впевнений Гройсман.

Він зупинився на деталях втілення реформи та відповів, у тому числі, на критичні зауваження з боку регіональних ЗМІ.

Зокрема, полтавців турбувала проблема непрофесійності нинішнього топ-менеджменту влади. Гройсман переконаний, що професіонали є, навіть на селі, а бажання виправдати надії виборців спонукатиме до розвитку і вдосконалення представників влади, – вважає Гройсман.

Вже наступного тижня у Верховній  Раді заплановане перше голосування, а в серпні-вересні – остаточне рішення ВР щодо Конституційної реформи.

Система Orphus