Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Депутати розглянули питання по ПОКП «Полтавафарм»

Під головуванням Михайла Винограда відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, в якому взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

Про це повідомили в Полтавській облраді.

Серед кола винесених на обговорення питань особливу увагу депутатів викликало питання про результати проведеного Державною фінансовою інспекцією в Полтавській області державного фінансового аудиту діяльності ПОКП «Полтавафарм» за період з 01.01.2012 по 30.04.2015.

В.о. начальника Держфінінспекції в Полтавській області Ірина Салогуб оприлюднила звіт про результати державного фінансового аудиту діяльності ПОКП «Полтавафарм»,в якому, зокрема, відмічено, що директором підприємства не створено сприятливих виробничо-економічних умов для здійснення державної політики в забезпеченні закладів охорони здоров’я та населення області лікарськими засобами і виробами медичного призначення, не вжито заходів щодо ефективного використання майна територіальної громади області, як це передбачено Статутом підприємства та Контрактом керівника. Ірина Салогуб відмітила, що проведеним в ході аудиту аналізом фінансово- господарської діяльності ПОКП «Полтавафарм» виявлено, що протягом досліджуваного періоду рівень ефективності управління мав стійку тенденцію до зниження і у 2014 році визначено як низький, що свідчить про наявність ряду проблем та прогалин в управлінні підприємством.

В контексті розгляду даного питання члени профільної комісії ознайомились з колективним зверненням працівників ПОКП «Полтавафарм», яке оприлюднила головний бухгалтер підприємства Яна Крайняй. Йшлося, зокрема, про те що, збереження підприємства має велике стратегічне значення для територіальної громади області, але, сьогодні склалася загрозлива ситуація, пов’язана з умисними діями адміністрації підприємства на доведення підприємства до банкрутства та рейдерського захоплення.

Було відмічено, що на сьогодні фінасово-економічний стан підприємства викликає занепокоєння, тому що на аптечний склад замість ліків, які мають стабільно високий попит, закуповуються малоліквідні товари. Таким чином обігові кошти знерухомлюються, а платоспроможність падає. Це в свою чергу викликає «ланцюгову реакцію» і підприємство впродовж 1-2 місяців не матиме змоги погашати свої забов’язання перед постачальниками, що можливо призведе підприємство до банкрутства.

Працівники підприємства, маючи досвід роботи в ОВО «Фармація», запропонували створити наглядову раду, щоб запобігти одноосібному вирішенню директором стратегічно важливих для всього підприємства питань, не на користь підприємства.

Депутати прийняли до відома дану інформацію та після детального обговорення вирішили повторно розглянути питання щодо діяльності ПОКП «Полтавафарм» на спільному засіданні комісій обласної ради з питань бюджету, управління майном та охорони здоров’я після доопрацювання.

У ході засідання члени профільної комісії також розглянули та підтримали питання про проведення моніторингу на доступність лікарняних закладів для людей з особливими потребами, про ініціативу Полтавського Казенного експериментального протезного ортопедичного підприємства провести спільно з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації восени 2015 року у дитячих закладах області діагностику дітей на захворювання опорно-рухового аппарату, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.

 

Система Orphus Поделиться на fb