Ви тут:

Боржників Пенсійного фонду змусили згадати про їх обв’язки

Органи Пенсійного фонду Полтавщини забезпечили фінансування пенсійних виплат у повному обсязі та у визначені терміни. Для цього за півроку з Пенсійного фонду України отримано 4,5 млрд. грн., з яких 1,4 млрд. грн. – із державного бюджету. Негативний вплив соціально-економічних факторів призводить до поступового зменшення відсотку забезпеченості власними коштами. У нашій області показник росту потреби на виплату пенсій становить майже 108%, а динаміка росту надходження власних коштів не перевищує 100%, отже спостерігається подальше зменшення відсотку забезпеченості власними коштами – з 62,2% – за перше півріччя 2014 року до 57,6% – за аналогічний період нинішнього року. Це означає, що Полтавщина лише на половину забезпечує пенсійні виплати за рахунок внесків, які збираються з роботодавців області.

У числі таких факторів, як подальше скорочення обсягів промислового виробництва і чисельності працюючих, наявність значної кількості осіб, що отримують заробітну плату на рівні або менше мінімальної, на статистику власних надходжень негативно впливає також картина заборгованості роботодавців зі сплати пенсійних внесків.

З червня нинішнього року Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області відчутно активізувало роботу по поверненню коштів до пенсійного бюджету, але в непростих економічних умовах стягувати борги стає дедалі важче. Ситуація ускладнюється тим, що більшість підприємств-боржників перебуває в різних стадіях процедури банкрутства, а борги з відшкодування пільгових пенсій стоять лише на шостому місці в списку черговості стягнення. На жаль, працівники Фонду не мають достатніх важелів впливу на таких боржників, тому проблема потребує законодавчого вирішення.

Разом з тим успіхи працівників пенсійних установ відчутні – упродовж півріччя до бюджету Фонду по платежах, які перебувають в зоні адміністрування, надійшло 90,3 млн.грн., що становить 117% від запланованого. Крім того, під всебічним тиском порушникам фінансової дисципліни теж довелося згадати про свої обов’язки. Як свідчить статистика, з 2 червня до середини липня п.р. 132 боржники нашої області повністю або частково погасили 3,8 млн.грн. заборгованості до бюджету Пенсійного фонду. Причому найбільшу частку цієї суми – понад 83%, або майже 3,2 млн.грн., – надійшли з індустріального центру нашого регіону м.Кременчука, який поступово із донора перетворився на дотаційне місто через скрутне становище на ряді промислових підприємств.

У ході виконання доручень Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, що стосуються вжиття дієвих заходів по погашенню заборгованості до пенсійного бюджету, керівництво Головного управління провело більше 20-ти виїзних розширених нарад в містах і районах області із залученням до участі в них Державної виконавчої служби, Державної фіскальної служби, правоохоронних органів, боржників. Крапка ще не поставлена і виїзні заходи тривають, але й вони – лише один з етапів комплексного консолідованого наступу на боржників.

Прес-служба Головного управління

Пенсійного фонду України в Полтавській області

Начальник Головного управління В.Н. Тараторін

Система Orphus Поделиться на fb