Ви тут:
Офіційно Полтавщина Суспільство 

Безоплатна правова допомога – запорука рівних можливостей доступу осіб до правосуддя

Право на безоплатну правову допомогу закріплене в Конституції України. Відповідно до ст. 59 Конституції України «Кожен має право на правову допомогу. У випадках передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав».

Порядок реалізації права на безоплатну правову допомогу підстави та державні гарантії регламентуються Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Згідно з Законом безоплатну правову допомогу поділяють на первинну – консультації, роз’яснення громадянам їхніх прав та можливостей їх захисту та вторинну – захист, представництво в суді, підготовка процесуальних документів.

Організацію надання правових послуг в Полтавській області забезпечують Регіональний та чотири місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зокрема, мешканці Київського та Октябрського районів міста Полтави можуть звертатись для отримання консультацій та роз’яснень до Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який розташований по вул. Фрунзе 37/40, а жителі Ленінського району та одинадцяти районів області мають можливість отримати консультації у Першому полтавському центрі, який розміщений по вул. Міщенка, 2.

Місцевий центр забезпечує доступ осіб до БВПД у цивільних та адміністративних судових спорах для соціально незахищених категорій громадян, таких як: малозабезпечені особи (за умови, що середній місячний сукупний дохід сім`ї нижче суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум»), ветерани війни (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом та членів їх сімей), інваліди, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено пунктами 1, 2, 8-12 частини першої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». У кримінальних провадженнях допомога надається потерпілим і свідкам, якщо вони мають на це право відповідно до Закону.

Для отримання БВПД особа має звернутися до місцевого Центру та подати документи, що підтверджують її належність до однієї з вразливих категорій громадян. Після прийняття рішення про надання БВПД Центр призначає адвоката. Слід наголосити, що послуги адвоката оплачує держава, а судові витрати сплачуються особою.

З метою вирішення правових питань громадянам надається також інформація, яка полягає в наданні безкоштовної правової консультації. До прикладу, якщо у вас виникають проблеми юридичного характеру або ви не знаєте місцезнаходження певного органу державної влади, установи, організації ви можете звертатись до фахівців Центру. В цьому напрямку Центр налагоджує мережеву співпрацю із усіма установами та організаціями, які надають допомогу людям щодо захисту їхніх прав.

Додаткову інформацію щодо того, де та на яких умовах забезпечується безоплатна правова допомога, у чому вона полягає, можна отримати за єдиним номером безоплатної правової допомоги в Україні – 0 800 213 103.

Директор Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Бубир

Система Orphus Поделиться на fb