Ви тут:
PROвсе 

5 побутових звичок які вбивають ваш організм

Woman in red at home sleeping in front of lap top computer
Woman in red at home sleeping in front of lap top computer

Існують звички, які властиві майже кожній людині, на перший погляд вони здаються абсолютно нешкідливими, але, як виявляється, вони «висмоктують» сили з нашого організму пишуть у “Країні Здоров’я“.

1. Регулярний «недосип».
Брак сну можливо відшкодувати тільки на наступний день, а якщо ж недосип накопичується за кілька діб, то людина від цього стає пригніченою, дратівливою і зростає ризик ожиріння.

2. Постійні дієти.
Існує три групи любителів посидіти на дієті. Одні, наприклад, «відсидівши» на дієті певний строк, дійсно позбавляються від зайвих кілограмів. Інші після того, як зрозуміли, що дієта ніяк не позначається на їх вазі, кидають цю справу і просто миряться зі своєю проблемою. А треті ж продовжують підбирати собі дієти без перепочинку. Саме третя група найбільше знаходиться у зоні ризику. У таких людей постійно присутнє відчуття незадоволеності і провини за те, що їх плани по схудненню не виконані. За це вони постійно хочуть себе покарати ще більш строгою дієтою та обмеженнями, а це призводить до постійного відчуття голоду і людина зривається. Тому варто звернути увагу не тільки на дієти, але й на фізичні навантаження, а обмеження в їжі повинні бути грамотними і збалансованими.

3. Хронічні болі.
Деякі люди при постійному відчутті болю весь час відкладають похід до лікаря. Хоч болі і можуть тривати роками, вони переростають у хронічні, але кожен раз здається, що все пройде, і що сьогодні начебто «легше». Але численні дослідження показують, що між пацієнтами і посттравматичним синдромом, депресією і хронічним болем є певний зв’язок. Це має назву «дезаптаційна реакція», яка виражається в слабкості м’язів, зниженням лібідо і апетиту, поганий сон, зменшенням фізичної активності, неуважності. Людей з хронічними болями постійно відчуває себе виснаженою і виснаженою, а це впливає на якість життя.

4. Пити багато кави.
Чашка кави може підбадьорити, але, грубо кажучи, літр кави кожен день поспіль якраз забирає цю бадьорість. Причини цього прості: звичайне звикання. Для того, щоб бути бадьорим доводиться постійно збільшувати дозу, яку потім вже нікуди збільшувати. І крім цього, вживання кофеїновмісних напоїв провокує зневоднення організму. Ті, хто любить випити багато кави, повинні поєднувати його з таким же рясним питвом. Хоча фахівці і без цього радять пити не менше восьми склянок води в день.

5. Регулярне споживання енергетичних напоїв.
Енергетичні напої не можна робити своєю регулярною ранковою звичкою. Коли ви п’єте енергетики, в організм надходить потужна доза таурину, кофеїну та женьшеню. Від цього всі внутрішні резерви мобілізуються, від чого організму потрібен відпочинок і відновлення. Під загрозою особливо знаходиться печінка, серцево-судинна і нервова системи. А якщо приймати енергетики постійно, організм з часом звикає до їх споживання і стає вже необхідністю.

Перейти до вмісту