Ви тут:
Прес-релізи 

Застосування касових апаратів платниками податків при роздрібній торгівлі пивом

Відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України, з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв. Це означає, що починаючи з липня діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 500 гривень на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Торговельна площа для продажу алкогольних напоїв (у тому числі на розлив), окрім пива, має бути не меншою, ніж 20 кв. метрів. Для продажу тютюнових виробів та пива обмеження площі не встановлено. В місці реалізації таких товарів обов’язкова наявність реєстратора розрахункових операцій та книги обліку розрахункових операцій, в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв незалежно від того, оформляється через них продаж інших товарів чи ні.

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається на рік. Плата за таку ліцензію справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання. У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію: роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи роздрібної торгівлі алкогольними напоями за умови наявності торгівельної площі менше 20 кв. м., що обумовлює можливість реалізації лише пива.

При цьому у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання вказуються, зокрема, перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення.

Звертаємо увагу, що всі суб’єкти господарювання у тому числі і фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, починаючи з 1 липня 2015 року при розрахунках готівкою зобов’язані придбати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Також зазначаємо, що продаж алкогольних напоїв в тому числі і пива на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб’єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб’єктів господарювання громадського харчування, суб’єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

Відділ комунікацій Державної податкової інспекції у м. Полтаві

Система Orphus Поделиться на fb