Ви тут:
PROвсе 

Як прискорити роботу комп’ютера?

shutterstock_46800955-1-Custom

З часом швидкість роботи комп’ютера, як правило, знижується. Прийшла пора його оновлювати? Не поспішайте викидати дорогу іграшку, потужність процесора і об’єм оперативної пам’яті – не єдині фактори, що впливають на швидкість обробки інформації. Можливо, вся справа в тому, що комп’ютер «скучив» і всього лише вимагає від власника трішки уваги, повідомляють корисні поради.

Перезавантаження

Іноді для прискорення швидкості обробки інформації потрібно всього лише вимкнути, а потім знову включити живлення. Перезавантаження допомагає очистити оперативну пам’ять і припинити роботу зайвих процесів, що завантажують процесор.

Звідки беруться зайві процеси? Зазвичай звинувачують всюдисущі віруси. Можливо, але і самі користувачі не без гріха – не завжди вимикають програми після завершення роботи з ними. Трапляється, винні розробники, які не передбачила повне вимикання всіх процесів, запущених тією чи іншою програмою.

Як би там не було, позбавлений від зайвого навантаження комп’ютер працює «веселіше».

Оновлення необхідні операційній системі і додатків.

Вони виправляють помилки і дозволяють програмам працювати швидше. Багато додатків оновлюються автоматично. Інші чекають команди користувача. У будь-якому випадку іноді корисно перевіряти наявність оновлень вручну, щоб встановити на комп’ютер останню актуальну версію.

Іноді трапляється, що оновлений додаток несумісний з можливостями обладнання. У цьому випадку просто «відкотіться» на колишню версію.

Фоновий режим

Завантаження ряду додатків займає чимало часу. Розробники прискорюють процес, включаючи деякі блоки програм відразу при завантаженні комп’ютера. Додатки працюють у фоновому режимі і «чекають», коли знадобляться користувачу по-справжньому. Поки фонових процесів мало, додаткове навантаження практично непомітна. Але з часом їх кількість збільшується, що уповільнює комп’ютер все більше і більше.

Щоб вимкнути небажані фонові програми, перевірте перелік завантажуваних додатків. «Убити» зайві процеси в процесі роботи комп’ютера в «Вікнах» допоможе Диспетчер завдань, в «Маках» – Монітор активності.

Дисковий простір

Для нормальної роботи операційної системи слід тримати вільними щонайменше 10% простору на кожному підключеному диску. В іншому випадку робота, особливо при великому завантаженні процесора, помітно сповільнюється.

Перевірте наявність вільного місця за допомогою системних утиліт. Видаліть непотрібні додатки, перемістіть фотографії, записи, та інші файли що рідко використовуються, на зовнішні накопичувачі.

Стан жорсткого диска

Вінчестер комп’ютера складається з рухомих частин, які з часом можуть вийти з ладу. Не всі несправності викликають повну неможливість роботи системи. Але «прикрі дрібниці» суттєво уповільнюють швидкість роботи. За «здоров’ям» жорсткого диска стежать за допомогою системних утиліт, таких як ScanDisk або Disk Utility.

Браузери

Левову частку «машинного часу» користувачі витрачають в Інтернеті, що робить браузери вкрай важливими додатками. Можна сперечатися про те, який з них швидше, але у всіх їх є спільні «хвороби». Нові версії браузерів, як правило, працюють швидше попередніх.

Крім оновлень, на швидкість роботи впливає «сміття», яким рясно напихають браузери різні сайти. Тимчасові файли, «кеш» і «куки» придумали з благою метою прискорити роботу і підвищити зручність. Але коли їх занадто багато, вони можуть істотно сповільнити роботу.

Не лінуйтеся періодично звільняти вміст тимчасових папок, чистити кеш і куки. Щоб не втратити цінні закладки, історію та налаштування, використовуйте можливості браузерів з експорту та імпорту даних.

Система Orphus Поделиться на fb