Ви тут:
Прес-релізи 

Визнання договору про постачання електричної енергії укладеним

У грудні 2014 року позивач – Публічне акціонерне товариство “Полтаваобленерго” в особі Кременчуцької філії звернувся до господарського суду Полтавської області з позовом до відповідача – Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку про визнання договору про постачання електричної енергії укладеним в редакції позивача.

Рішенням господарського суду Полтавської області від 12.02.2015 позов задоволено.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 06.04.2015, прийнятою за результатами перегляду справи в апеляційному порядку, підтримано позицію господарського суду Полтавської області.

При цьому судом апеляційної інстанції зазначено, що судом першої інстанції правомірно надана правова оцінка підстав подання позовної заяви, предмету позову та листу-розбіжностей до договору, якому правильно встановлена його невідповідність загальному порядку укладення договорів.

Твердження відповідача, що постачання електричної енергії на загально будинкові потреби, обчислення якої відбувається через загальний прилад обліку, повинно здійснюватися у відповідності до «Правил користування електричною енергією для населення», що затверджені постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 з відповідними змінами, а укладення будь-якого договору зовсім не обов’язкове, є неправомірними та такими, що не можуть бути прийнятими судом до уваги, оскільки взагалі унеможливлює укладення договору на вищезазначені цілі у зв’язку з відсутністю сторони такого договору, а за змістом ч.2 ст.275 Господарського кодексу України відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.

Крім того, відповідач посилається на схеми розрахунків з фізичними особами (власниками квартир та сходових клітин) по загальнобудинковому приладу обліку.

Проте, вищезазначеними нормативними актами підтверджено, що ОСББ є юридичною особою, правління якого представляє загальні інтереси будинку по забезпеченню спільних потреб членів об’єднання, які не можуть бути ототожнені з конкретною особою.

Укладення договору про постачання електричної енергії з ОСББ, як юридичною особою є принципово важливим перш за все для самих членів ОСББ, а для застосування відповідного (зменшеного) тарифу на електроенергію, яка витрачається на загальнобудинкові потреби в багатоквартирних будинках, нормативне регулювання в сфері постачання електроенергії повинно здійснюватись на рівні господарських відносин двох юридичних осіб – Постачальника електричної енергії і Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Судом першої інстанції правильно зроблено висновок про те, що позивач довів обґрунтованість заявлених ним позовних вимог, які є беззаперечною підставою необхідності укладення господарського договору і його правову природу.

Система Orphus Поделиться на fb