Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Ворона: Перспективний план повинен зрушити з місця процес реформи самоврядування

DSC_0089

– Сьогодні перспективний план формування територій громад повинен зрушити з місця процес реформи місцевого самоврядування, в основі якого – створення виконавчих комітетів, повернення повноважень, податків до територіальних громад, які сплачувалися на теренах районів, фінансова самодостатність та ліквідація місцевих державних адміністрацій. 

Про це, зокрема, зазначив в інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ голова обласної ради Петро Ворона,  коментуючи проект рішення обласної ради щодо перспективного плану формування територій громад Полтавської областi.

За його словами, початок адміністративно-територіальної реформи, необхідність якої в Україні ще назріла років тридцять тому є унікальним кроком уперед.

–  Якби  ми відмовилися від цього кроку – це означало б, що ми не підтримуємо реформу місцевого самоврядування. Суть реформи не в тому, чи збережеться влада у селі, а в тому, щоб люди отримали належні послуги та умови життя.

Разом з тим, Петро Ворона вважає важливим, що своїм рішенням депутати відправили на доопрацювання перспективний план формування територій громад Полтавської області – громади обговорять його, внесуть свої пропозиції, які будуть обов’язково враховані.

– Ми приймемо те, що люди запропонують, – наголосив голова обласної ради.

– І ці позиції будемо відстоювати перед Кабміном. Є міста і села, які вирішили об’єднатися. А є, навпаки, самодостатні села. Вони теж мають право на існування. І це має бути відображено у перспективному плані. Керівники адміністрацій  змушені будуть їхати у громади та радитися з людьми.

Система Orphus