Ви тут:
Відео Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві з’явиться перший в Україні call-центр емоційної допомоги для учасників АТО та їхніх сімей

Уже цьогоріч до листопада місяця у Полтаві запрацює перший в Україні call-центр для учасників АТО та членів їхніх сімей. Емоційну та психологічну допомогу також зможуть отримати волонтери та переселенці з Донецької та Луганської областей. На кількох операторських лініях працюватимуть посттравматичні психологи різних напрямків та спеціально навчені волонтери. Про це, у рамках проекту «Методологія представлення емоційної допомоги по телефону і її впровадження в Україні», говорили сьогодні на прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”.

“Громадським ініціатором створення call-центру емоціонально-психологічної підтримки учасників АТО, їхніх сімей, волонтерів та внутрішніх переселенців виступив литовський Фонд «Унія 1219» за підтримкою литовських міністерств — охорони краю, закордонних справ, внутрішніх справ та департаменту поліції при міністерстві внутрішніх справ”, – розповів організатор call-центру в Україні Волдіс Ажубаліс.


Від української сторони партнерами стали ГО «Команда небайдужих», ГО «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини», архієпископ Полтавський та Кременчуцький Владика Федір, БО «Благодійний Фонд Головко», ГО «Центр стратегічних комунікацій». Також партнером реалізації став голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

“Проект фінансується Програмою розвитку співробітництва та популяризації демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки (Orangeprojects).Є ідея до співпраці в нашому проекті залучати людей, які не з чуток знають про війну – переселенців, котрі зараз мешкають у Полтаві, демобілізованих учасників АТО та волонтерів. Важливо, щоб ті, хто потребує підтримки, довіряли співрозмовнику. Навчатимуть їх кваліфіковано надавати емоційну та психологічну підтримку литовські військові психологи, які у себе на батьківщині консультують учасників миротворчих місій”, – розповів виконавчий директор Асоціації служб емоційної допомоги Литви Томас Барановас.


Відвідати курс безкоштовного навчання матимуть змогу всі охочі. Після чого претенденти на операторів call-центру пройдуть відбір іспитами та відпрацюють по 200 годин у якості волонтерів.

У свою чергу боєць 92-ї механізованої бригади ЗСУ Валерій Довженко зазначив, що такий центр  бійцям АТО вкрай необхідний. Бо кожен із них, після повернення з тієї страшної війни, хоче виговоритися, хоче, аби його вислухали і почули.

Як працюють подібні call-центри у Литві розповіла спеціаліст, яка навчає волонтерів роботі емоційної допомоги по телефону уже 10 років Угне Кабелкайте.


Своїми думками стосовно впровадження проекту «Методологія представлення емоційної допомоги по телефону і її впровадження в Україні» поділилися організатор call-центру в Україні Олександр Буянкін та архієпископ Полтавський та Кременчуцький Владика Федір.

Система Orphus Поделиться на fb