Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили питання реформування місцевого самоврядування

Сьогодні у Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся круглий стіл “Актуальні питання реформування місцевого самоврядування”. Захід ініційований Полтавським “Офісом Реформ” залучив  до обговорення  депутатів обласної та районних рад, сільських головів, науковців, істориків та представників громадськості.

“Ця тема мені цікава. Реформа місцевого самоврядування, передача повноважень на місця – це дуже важливо. Бо у нас побудована стара система, за якою усе вирішується “на горі”, це неправильно. Сьогоднішня система не має майбутнього і не може розвиватися, бо вона не враховує ініціативи людей з низу. Децентралізація — це позитивний крок у розвитку держави. Я підтримую проведення такої реформи”, – сказав депутат Полтавської обласної ради, голова депутатської групи “Європейський вибір” Дмитро Хрістов.

Він зазначив, що необхідно прийняти закони, які чітко регулюють всі питання реформи; провести роз’яснювальну роботу з керівниками районів, міст, сіл, селищ, з населенням. Щоб кожна людина повірила у зміни.

“Я вважаю, що реформа потрібна, але перед її проведенням треба зробити зміни у системі оподаткування. Добре буде, коли ми підемо шляхом поступового, логічного об’єднання сільських рад”, – зазначив кандидат наук з державного управління Григорій Шарий.

Усі присутні обговорили питання наближення адміністративних, соціальних та комунальних послуг до громад та перерозподілу доходів з державного до місцевого бюджетів.

 

Система Orphus Поделиться на fb