Ви тут:
PROвсе 

Тільки один з чотирьох бачить всі кольори цього спектру. А скільки бачите ви?

raduga5

Якого кольору небо? Блакитне, вірно? А трава? … Втім, це опитування не має сенсу, адже блакитний, зелений, й інші кольори, виявляється, кожен бачить у своїй гамі. Ви навіть можете зустріти людину, для якої ваш “блакитний” буде бузковим, наприклад, або світло-фіолетовим.

Це звучить дивно, але після того, як в Інтернеті викликало бурхливу реакцію плаття, яке одним здавалося синьо-чорним, а іншим – біло-золотим, стало очевидно, що не кожен бачить всі відтінки.

Насправді все зводиться до того, скільки колбочок – фоточутливих рецепторів – є у ваших очах. Професор Діана Дерван, фахівець з нейромаркетингу, опублікувала цікавий тест, який визначає, скільки таких колбочок є у вас.

Щоб пройти тест, порахуйте, скільки кольорів ви бачите в цьому спектрі

Скільки ви побачили? Давайте подивимося результати.

Менше 20 кольорів: Ви – дихромат. Тобто у вас тільки дві чутливі колбочки в оці. 25% людей потрапляють в цю категорію. “Але не варто переживати. Ви перебуваєте в хорошій компанії – собаки теж дихромати!” – жартує Діана Дерван. Вона також зазначає, що люди цього типу мають тенденцію носити чорний, бежевий і синій одяг.

Від 20 до 32 кольорів: Ви – трихромат. У вас є три види колбочок в оці. Ви можете розрізняти багато відтінків у фіолетовій, синій, зеленій і червоній областях спектру. У цю категорію потрапляє близько 50% населення.

Від 32 до 39 кольорів: Вітаємо! Ви, як і джміль, є тетрахроматом. Професор Дерван каже, що у таких людей працює чотири види колб. Їх гамма ще багатша. Але їх дратує жовтий і, швидше за все, вони не носитимуть одяг цього кольору. Близько 25% людей – тетрахромати.

Понад 39 кольорів: Тоді перерахуйте знову! Діана Дерван пояснює, що на цьому спектрі всього 39 різних кольорів і, ймовірно, тільки 35 видно добре, з урахуванням того, що ви дивитеся на екран комп’ютера, а не на паперовий оригінал.

За матеріалами 04744.info

Система Orphus Поделиться на fb