Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Рівненська поетеса у Полтаві популяризувала автостоп Європою

30 травня у «Арт-Центрі» (вул. Куйбишева, 40) відбулася презентація збірки «Семантика наших прикрас» молодої рівненської поетеси – Вікторії Дикобраз.

Організатором презентації стало незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus». Модерував захід «магнумець» Денис Стерн.

Денис Стерн та Вікторія Дикобраз (фото Юлія Вараскіна)
Денис Стерн та Вікторія Дикобраз (фото Юлія Вараскіна)

На початку презентації Вікторія запропонувала глядачам переглянути декілька примірників збірки. За словами авторки, варто приділити увагу не лише текстам, а й дизайну «Семантики» – її не менш важливій складовій (кожен розворот в книжці має унікальне оформлення). Пояснюючи назву, поетка зазначила:

– На єдиній парі з історії культури, на якій я була, викладач сказав фразу «семантика цих прикрас». Це словосполучення припало мені до душі і в подальшому, після незначної переробки, стало назвою збірки. Семантика – це наука про значення, а прикраси – всі ті речі, якими ми себе оточуємо – люди, книги, спогади, натільні прикраси. Книга є своєрідною фіксацією значень різних прикрас, які роблять наше життя естетичнішим.

Глядачі (фото Юлія Вараскіна)
Глядачі (фото Юлія Вараскіна)

В перервах між декламацією віршів, Вікторія багато розповідала про діяльність молодіжної громадської організації «ЛітератураRV» (дівчина – одна із учасниць та керівник об’єднання). Почавши 4 роки тому з невеличких літературних читань, до яких долучилося лише 8 глядачів, «ЛітератураRV» наразі координує культурне життя Рівного та долучається до організації культурних подій в інших містах Західної України.

Дикобраз також поділилася враженнями від подорожування автостопом та своєї двотижневої мандрівки до Франції. Розповідь наскільки вразила полтавців, що деякі з них пообіцяли власноруч випробувати європейські дороги на міцність вже цього літа.

Семантика наших прикрас (фото Юлія Вараскіна)
Семантика наших прикрас (фото Юлія Вараскіна)

Кульмінацією заходу став живий діалог з глядачами. Поетка відповідала на запитання та декламувала вірші на прохання публіки. Кожен з відвідувачів презентації мав змогу пригоститися смачними домашніми вафлями, всередині кожної з яких були роздруковані цитати з віршів Вікторії.

Інтерв’ю з Вікторією Дикобраз чекайте у наступній публікації.

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Система Orphus