Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавцям роз’яснили, як подати заяву для реєстрації шлюбу

DSC_0317

Який порядок подання заяв на реєстрацію шлюбу розповіла начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко.

Заяви про реєстрацію шлюбу, згідно з чинним законодавством, можна подавати до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану України, а також сільських та селищних рад. Тобто немає прив’язки до місця проживання одного із заявників”, – сказала Пашко.

Також вона зазначила, якщо жінка або чоловік не можуть подати заяву про реєстрацію шлюбу особисто, то таку заяву можна подати нотаріально засвідчено їхніми представниками. Повноваження представника повинні також бути нотаріально засвідчені. Сама ж реєстрація шлюбу через представника не допускається. За погодженням з нареченими призначають день та час реєстрації шлюбу.

Державна реєстрація шлюбу відбувається після спливу місячного терміну після подання відповідної заяви. Місячний термін може бути скорочений на підставі документів, що підтверджують наявність у наречених поважної причини, яка обумовлює необхідність швидшої реєстрації.

Поважними причинами наблизити дату одруження вважається вагітність або народження дитини. Так само оголосити вас чоловіком і дружиною, чи не вичікуючи місяць, можуть в тому випадку, якщо один із наречених серйозно хворий.

Якщо наречені не можуть з певних причин з’явитися на реєстрацію, то за їхньою письмовою заявою переносять реєстрацію на інший день. Строк перенесення не може перевищувати року з дня подання заяви.

Для подання заяви на реєстрацію шлюбу необхідно пред’явити паспорти обох наречених, документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу (у випадку, якщо він був) та квитанцію про сплату державного мита.

 

 

Система Orphus Поделиться на fb