Ви тут:

Полтавцям розповіли про порядок видачі документів виконавчого провадження

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко розповіла про «Порядок видачі документів виконавчого провадження».

Як зазначила Пашко, порядок видачі документів виконавчого провадження чітко визначений Законом України «Про виконавче провадження» (далі – Закон), а саме статтею 88 Закону, яка передбачає, що виконавчий документ може бути виданий:

– у разі надходження ухвали суду про витребування або вилучення документа виконавчого провадження, відповідно до якої витребується або вилучається документ виконавчого провадження, державний виконавець зобов’язаний не пізніше трьох днів виготовити копію документа, що витребується або вилучається, засвідчити її власним підписом із зазначенням посади, прізвища та дати, скріпити печаткою органу ДВС та надіслати до суду або іншої особи чи органу, які витребовують або вилучають документ, або видати копію уповноваженій ними особі;

– у разі надходження ухвали суду про витребування або вилучення документа виконавчого провадження, відповідно до якої витребується або вилучається оригінал документа виконавчого провадження, державний виконавець зобов’язаний не пізніше трьох днів, якщо інший строк не встановлено судом, долучити копію документа, засвідчену в порядку, встановленому частиною першою цієї статті, до документів виконавчого провадження, після чого надіслати цінним листом з описом вкладення оригінал документа до суду, який його витребує або вилучає. Ухвала суду додається до документів виконавчого провадження.

«Державний виконавець зобов’язаний надати доступ до документів виконавчого провадження на виконання ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України. У разі якщо в ухваліслідчого судді, суду міститься розпорядження про надання можливості вилучення документів, державний виконавець зобов’язаний додати до документів виконавчого провадження копію документа, засвідчену в порядку, встановленому частиною першою цієї статті, після чого видати оригінал документа. Копія ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів, опис документів, які були вилучені на її виконання, додаються до документів виконавчого провадження”, – сказала Пашко.

Отже, виконавчий документ може бути виданий на підставах, які відповідають вимогам Закону України «Про виконавче провадження», а саме: на підставі ухвали суду про витребування або вилучення документа виконавчого провадження, на підставі постанови судді про виїмку документа виконавчого провадження. Видача або надсилання оригіналів документів виконавчого провадження допускається виключно у випадках та в порядку, встановлених частинами 2 і 3 статті 88 Закону.

Система Orphus Поделиться на fb