Ви тут:
Відео Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавців вчили користуватися он-лайн сервісами Мін’юсту

Напередодні 19-ї річниці Конституції України для представників освіти та науки, медицини, банківських працівників, громадськості та представників різних структурних підрозділів ОДА, пенсійного фонду, казначейської служби провели відеозаняття “Практичне користування он-лайн сервісами Міністерства юстиції”.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко наголосила, що право знати свої права і обов’язки є конституційним правом людини, яке передбачене і гарантоване Конституцією. Однак неможливо знати свої права та обов’язки без отримання інформації про них.

“Інформування є великою рушійною силою. Важливо не лише володіти інформацією, а й вміти її використовувати. Сьогодні ми вчитимемося користуватися тими електронними сервісами, які запроваджені Мін’юстом. Інформація про них розміщена на сайті ГТУЮ та 28 підрозділів”, – сказала Пашко.

Однак, як зазначила Ірина Пашко, практика показує, зокрема опитування та спілкування з мешканцями сіл та міст, що більшість людей не вміє користуватися он-лайн сервісами та застосовувати їх на практиці. Це й отримання виписок, витягів, довідок.

“Люди не розуміють, куди вводити дані, де брати виписку. Тому сьогодні ми й вирішили провести це відеозаняття”, – сказала Пашко.

На занятті працівники ГТУЮ показали 8 основних положень роботи з реєстрами.

Зокрема, як здійснювати пошук відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб, отримувати інформацію з ЄДР, пошук громадських формувань та політичних партій, друкованих ЗМІ та інформагенств як суб’єктів інформаційної діяльності, як працювати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Показали й як працювати в Єдиному реєстрі підприємств -банкрутів. Чималу увагу звернули на принципи роботи СЕТАМ — Системи електронних торгів арештованим майном.

Побачили присутні як здійснюється практична реалізація Закону України “Про очищення влади”, як користуватися ЄДР осіб, до яких застосовано положення цього закону та отримати відомості про осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Підбиваючи підсумки зібрання, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко зазначила, що Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, який взяв участь 22.06.2015 у роботі колегії Міністерства юстиції України, високо оцінив роботу Міністерства юстиції України по впровадженню он-лайн сервісів з метою покращення надання адміністративних послуг та наголосив на необхідності тісної співпраці всіх органів виконавчої влади в цій сфері.

Наостанок учасники зібрання обговорили перспективи та шляхи удосконалення системи електронного урядування. 

https://lh5.googleusercontent.com/-6FtW3x4Q2-w/VYp2aAIanGI/AAAAAAABb6I/LWbqUUFK43Q/w958-h634-no/DSC_0069.JPG

Система Orphus Поделиться на fb