Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавці не збираються повертати німцям цінні картини

Працівники Полтавського художнього музею не мають наміру повертати до Німеччини полотна Лукаса Кранаха, які легально зберігаються в місті з часів Другої світової війни.

Нагадаємо, 6 цінних полотен німці запримітили на сайті музею.

 

 

Колишній директор Полтавського художнього музею Кім Скалацький каже, що полотна вивезли легально, тому немає  законної підстави для їх повернення.

«Портрети принцес, картина “Карл фон Анхальт” Лукаса Кранаха і портрет Фрідріха II дійсно зберігаються в Полтаві. І німецькі полотна є практично в кожному обласному центрі України, – запевнив Кім Григорович в інтерв’ю Комсомольській правді.

– Згідно з правом на отримання репарації (матеріальної відповідальності за завдані збитки державами-агресорами), Полтавський музей законно отримав німецькі картини. У 1943 році фашисти вивезли з Полтави практично всю колекцію художнього музею (близько 17 тисяч експонатів). І в 1947 році науковий співробітник музею Павло Горобець здобув у Київському музеї західного мистецтва картини, привезені з Німеччини, замість втрачених. Офіційно! Чесним шляхом! Є відповідні акти» – зазначив Скалацький.

Ці 6 цінних полотен ніяк не заповнили втрати музею – назавжди загублені роботи Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Караваджо. Пропали й унікальні 5-метрові картини Івана Мясоєдова “Похід аргонавтів”, “Вакханалія”, “Відпочинок амазонок після бою в лісі”, які через великий розмір музейники не встигли евакуювати під час війни.

” Якщо ці картини так дороги німцям, нехай звертаються офіційно і домовляються про адекватний обмін. Наприклад, на кордоні Німеччини та Швейцарії є секретні сховища творів мистецтв, вивезених з СРСР. Ми там полтавських картин не знайшли, на жаль. Але в ньому зберігаються інші цікаві роботи” – додав Скалацький.

Директор музею Ольга Курчакова повідомила, що жодних підстав для повернення картин не бачить, а всю інформацію про вищезгадані картини викладе в офіційній відповіді на письмовий  запит.

Мистецтвознавець Дмитро Горбачов каже, якщо справжність картини вдасться довести – їх доведеться повернути.

У музеї сподіваються, що далі розмов – справа не піде. Процес встановлення автентичності картини досить тривалий. Поки ж, офіційно, до працівників музею ніхто з Німеччини не звертався.

24073882Господар картин – принц Едуард фон Анхальт – прагне повернути до Німеччини фамільні цінності

Система Orphus Поделиться на fb