Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавський митець розклав себе “по запчастинах”

portretmilutin.jpg

У виставковій залі Духовно-культурного центру Свято-Успенського кафедрального собору Полтави відкрилася виставка робіт полтавського художника Сергія Заварзіна.

Серед 30 робіт митця найбільше вражають його автопортрети, зокрема, де він себе розбирає “по запчастинах”.

000

 “На передньому плані – звалище автомобільних запчастин. Технократична цивілізація взагалі все розклала по запчастинах, у тому числі й людину. Тож і я розібрав себе так само” – прокоментував автор цю картину.

Ще одна робота “Мучеництво св. Себастьяна” – до дерева підвішена людина зі зв’язаними руками, з надітим на голову протигазом, тіло в синцях, зі встромленими шприцами. Так автор коментує страждання, які відбуваються і в наші часи, в “гарячих точках”.

muchenyctvo_svyatogo_sebastyana._2013_r._p._o._110-70.jpg

Цікавий і «Автопортрет квітневий» — на чорному тлі лише очі, ніс і рот…автор каже, що його автопортрет – без зайвих деталей, найголовніше – риси обличчя.

7_godyn_21_hvylyna._2014_r._p._o._66-77.jpg

 Ця картина називається  “7 годин 21 хвилина…”

 

Світосприйняття художника – досить іронічне, у картинах він виявляє людські недоліки, прагне перетворити навколишній світ та змінити на краще.

Стиль митця, як він сам говорить, так і називається “екзистенціальний хохмізм”.

Унікальна виставка за сприяння архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора триватиме до 5 липня, вхід – безкоштовний.

 

Система Orphus Поделиться на fb