Ви тут:
Економіка Полтавщина Суспільство 

Полтавське АМКУ оштрафувало поставників “Енергоатому” майже на 300 тис. грн

За спотворення результатів торгів адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету оштрафувала ТОВ «Інфокор» та ТОВ «Енексім» (Харків) загалом на 272 тис. грн.

За даними прес-служби АМКУ, ТОВ «Інфокор» та ТОВ «Енексім» узгодили конкурентну поведінку під час підготовки та участі у процедурах відкритих торгів по закупівлі парогенераторів та їхніх частин в першому випадку та в другому випадку – пристроїв для кріплення інструментів, що проводились державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» у лютому – березні 2014 р.

Внаслідок вищевказаних дій конкуренцію між ТОВ «Інфокор» та ТОВ «Енексім» усунили, а право на укладання договорів про закупівлю товарів за державні кошти отримано ТОВ «Інфокор» не на конкурентних засадах, чим було спотворено результати торгів, оскільки саме здійснення конкурсного відбору учасників є необхідною умовою визначення переможця торгів, при цьому ТОВ «Енексім» виступало «технічним гравцем» та брало участь у даних процедурах закупівлі для забезпечення перемоги ТОВ «Інфокор».
«Наслідком узгодження учасниками торгів своїх конкурсних пропозицій є усунення конкуренції та змагальності між учасниками, що спотворює результат, тобто об’єктивно кращу пропозицію, порушує тим самим право замовника на отримання найбільш ефективного для нього результату, який досягається у зв’язку з наявністю лише справжньої конкуренції», – надав пояснення голова територіального відділення Володимир Оніщенко.

 

Система Orphus Поделиться на fb