Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

Полтавщина може прийняти перспективний план формування територій громад вже цього тижня

Перспективний план щодо об’єднання територій громад Полтавської області в рамках адміністративно-територіальної реформи  обговорювали сьогодні депутати на розширеному засіданні президії обласної ради.

У підсумку вирішили —провести  в четвер, 18 червня, друге пленарне засідання двадцять дев’ятої сесії Полтавської обласної ради шостого скликання. Також, на ньому  розглянути питання про схвалення перспективного плану формування територій громад Полтавської області.

На засіданні депутат заслухали представників всіх районів, врахували всі пропозиції районів.

Як зазначив Голова Полтавської ОДА Валерій Головко, перспективний план — це меморандум про наміри.

“Не можливо почати факт юридичного затвердження, без попереднього обговорення. От сьогодні ми фіксуємо це обговорення. Наразі ми виходимо на певне рішення. Спочатку було більше прагматизму та емоцій. За те, що сьогодні виступають 10,20 30 громад, цьому немає ніякого економічного підходу. Шановні голови сільських та селищних рад, голови райрад та адміністрацій, щоб вам потім не було соромно перед своїми громадами, коли почнеться навчальний період чи стане питання доріг. Закон не передбач схвалення перспективного плану на основі рішення сільських чи селищних рад. Ми це питання заговорили. Полтавщина перспективна область, а можемо опинитися позаду всіх областей, бо в інших областях процес пішов”, – сказав Головко.

Голова Полтавської обласної ради Петро Ворона значив, що наразі варто затвердити такий план, який запропонували громади.

“Реформування ні в якому разі зупиняти не можна. Сьогодні ми вийшли на такий рівень, що хто хоче об’єднуватися, той об’єднається, хто не хоче, нехай подивиться на цей процес, або буде дотримуватися закону про співпрацю територіальних громад”, – сказав Ворона.

Під час обговорення більшість депутатів висловили думку про те, що процес потрібно запустити в дію, перспективний план прийняти й продовжувати роботу далі.

Система Orphus