Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Покращення благоустрою від клієнтів центру соціальної адаптації

IMG_4266

Клієнти центру соціальної адаптації – безпритульні, переселенці, та особи звільнені з місць позбавлення волі активно долучаються до покращення благоустрою міста. Поблизу центру адаптації, що знаходиться за адресою провулок Шевченка, 5 А, вони влаштували прибирання територі, висадили нові клумби та пофарбували їх.

«Така ініціатива допомагає клієнтам повернутися до повноцінного суспільного життя, і зайняти свою нішу у соціальній активності громади. Адже бездомність чи судимість зазвичай сприймається суспільством як невідворотній штамп, який позбавляє людей розуміння цієї проблеми», – розповідає адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії» Олена Чикурова.

Розпочали клієнти із ремонту і фарбування 2-х дитячих майданчиків, що у Київському районі міста, продовжили прибиранням вулиці і висадженням клумб. Результат, продовжує фахівець, видно одразу: на вулиці – чистота і порядок, клумби в належному стані. Тож це ще раз доводить той факт, що таким людям потрібна ресоціалізація і вони можуть працювати на благо громадськості ,покращуючи благоустрій міста.

Крім того, це сприяє налагодженню процесу змін, які відбуваються в поведінці колишніх в’язнів і створюють готовність до самокерованої право слухняної поведінки.

Житло, їжа та корисні заняття також знайшлася і для переселенців зі сходу України. Пані Зінаїда разом з донькою виїхали з окупованого Донецьку, в якому через постійні обстріли та цькування прихильників сепаратизму стало неможливо жити.

«Я тут працюю на кухні. Є дах над головою. Держава платить соціальну допомогу. Тут добрі і привітні люди. Звісно, хотілося би працювати за фахом. В Донецьку я була газовиком, маю двадцятилітній стаж. Однак і в центрі адаптації нам добре», – розповіла свою історію переселенка пані Зінаїда.

Тож результатом спільних зусиль клієнтів центру соціальної адаптації стало чисте подвір’я та нові клумби по провулку Шевченка, що в районі заводу ЗБВ. « І це далеко не кінець, – запевнять у БО «Світло надії». – Місцеві жителі довіряють працьовитим клієнтам, і часто просять допомогти у покращенні благоустрою мікрорайону – відремонтувати дитячий майданчик, побілити дерева, прибрати територію. І ми завжди готові працювати і допомагати».

Система Orphus Поделиться на fb