Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Основний захід до Дня Конституції готує державний архів Полтавщини

2

Центральним заходом з нагоди відзначення 19-ї річниці Дня Конституції України на Полтавщині стане круглий стіл із тематичною виставкою експонатів Державного архіву області.

Про це, зокрема, йшлося сьогодні на нараді у керівника апарату облдержадміністрації Миколи Білоконя.

Як зазначила директор Державного архіву в Полтавській області Валентина Гудим, її працівники 22 червня о 13-й готові до круглого столу “Минуле, сьогодення і майбутнє”, де презентуватимуть наукові роботи та проведуть дискусії в історичному ракурсі щодо здобуття української державності, шансів і втрат України.

Поруч на виставці представлять історичні документи різних Конституцій творення Української держави.

За словами Гудим, захід планується без політичних закидів та жодних оцінок нинішніх реформ.

Білокінь закликав присутніх додатково внести пропозиції щодо заходів, враховуючи реалії та відкинувши банальні комуністичні традиції, які вже не сприймаються полтавцями.

3

Згідно з попереднім планом заходів, затвердженим головою облдержадміністрації Валерієм Головком, у Полтаві урочистості з нагоди дня Конституції традиційно розпочнуться о 9-й ранку з покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку та Українським загиблим козакам, за участю представників міської і обласної влади.

Далі свою роботу на центральній вулиці Жовтневій розпочне “містечко майстрів”, а після 14-ї розпочнуться концертні програми та молодіжні святкові конкурси.

Адже День Конституції співпадає зі святкуванням Дня молоді у неділю, 28 червня.

Загалом, на нараді вирішили весь тиждень, починаючи з 22 червня, присвятити обласним тематичним заходам до Дня Конституції.

Зокрема, тематичні експозиції відкриються в музеях і бібліотеках області, інформаційно-просвітницькі заходи пройдуть у вишах та пришкільних таборах для дітей – з конкурсами поробок, творів і малюнків, екскурсіями до музеїв, тощо.

На ОДТРК “Лтава” проведуть репортажі та тематичні дискусії за участю полтавських народних депутатів, які приймали участь у творенні основного Закону України.

Запланували і спортивні змагання. Зокрема, у Полтаві пройде шаховий турнір, у Кременчуці — універсіада з пляжного футболу, у Нижніх Млинах — заходи з велотуризму, на Ворсклі – традиційні веслування на байдарках, тощо.

Мистецькі фестивалі, покладання та тематичні круглі столи заплановані у районах області. Зокрема, у Гадяцькому музичному училищі свято поєднається з урочистим врученням дипломів випускникам закладу.

Під час наради чиновники послухали і думку представника громадськості. Зокрема, голова громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб вважає, що свято Конституції і демократії не повинно супроводжуватися фольклорними фестивалями “з гамузом і глечиками”:

Система Orphus