Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Найдовше депутати обговорювали на сесії питання адмінреформи

1

Перспективний план щодо об’єднання територій громад Полтавської області в рамках адміністративно-територіальної реформи майже три години обговорювали сьогодні депутати на позачерговій сесії.

У підсумку – сесію не закрили, та вирішили доопрацювати це питання.

Під час обговорення громадські активісти розгорнули плакати з закликами проти примусового, на їх думку, об’єднання громад. Вони говорили, що доцільніше спочатку ліквідувати двовладдя в державі, внести зміни до Конституції, до закону про місцеві вибори, а також не поспішати з нового року скасовувати мораторій на продаж сільгоспземель..

Обговорення перспективного плану реформування територій громад Полтавської області розпочалося з виступу очільниці Офісу реформ, депутата облради Ірини Балибіної, яка запевнила, що на усіх рівнях пройшли дискусії.

За її словами, задля повноцінного розвитку територій, згідно з планом, планують утворити 76 територіальних громад замість 524 сільських, селищних та міських рад.

Голова Громадської ради при ОДА Володимир Голуб, звертаючись до депутатів наголосив, що перш ніж вони голосуватимуть, варто взяти до уваги те, що це лише перспективний план. “Якщо ми не зробимо першого кроку, ми не матимемо поступу вперед. Чи потрібен нам добровільний розвиток громади? Так, як це зроблено в Швейцарії. Це потрібно? Це тільки перспективний план і все залежить від вашого рішення”, – сказав Голуб.

 

Кілька депутатів вислови сумнів, що реформа зробить громади заможними і дійсно покращить життя територіальних громад. Мовляв, таке доленосне рішення швидко не вирішити, треба детальніше все з’ясувати.

Голова обласної ради Петро Ворона запевнив, що при впровадженні реформи все буде враховано – замість райдержадміністрацій на місцях будуть створені виконкоми і місцеве самоврядування нарешті матиме необхідні повноваження.

Юрій Кривошеєв: Впровадження реформ спочатку завжди викликає спротив, але вони є необхідними.

Лев Жиденко: При створенні плану не враховували думки окремих громад, зокрема, опішнян, це суперечить твердженню про добровільне об’єднання.

Іван Близнюк: Реформа без згоди громади нема перспективи. Приклад Пирятинщини показав, коли після обговорення в громадах, у підсумку пропозиції людей не врахували. “Треба дослухатися до рішення сесій сільських рад і громад… це питання відкласти, піти ще раз до громад, пояснити”.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко: Обговорення триває.  Я готовий до пропозицій та внесення доповнень до основи цього проекту. Якщо є інший формат територіального об’єднання, вносьте і будемо ухвалювати.

Депутат облради Степан Бульба: Про добровільне об’єднання громад не йдеться, перспективний план не був достатньо обговорений на місцях, і думка сільських голів таки не врахована.

Депутати фракції “Батьківщина” вирішили підтримати План лише після широкого обговорення, поінформованості та згоди сільських громад.

Іван Панасенко: “Такого роду адмінреформи – це біда для регіону. Такий підхід лише підсилює вплив олігархату і принижує селян, у плані – лише солодкі обіцянки, без жодної відповідальності. Кременчуцький урбанізований район хочуть поділити чи то на 6, чи на 7 громад, а Лохвицький – аж на 9 громад. Хто відповість –  чому?”

Володимир Оніщенко: У цей історичний момент треба провести реформи. Чим швидше ми їх проведемо, тим швидше по-людські заживемо.

Олександр Удовіченко  за доопрацювання Плану об’єднання громад. «Треба рухатися в напрямку реформ. Але те як це сьогодні робиться, дискредитує нинішню владу, дискредитує нас». Потрібен  час фахово і прозоро підійти до реалізації реформи.

2

 

 

 

Система Orphus