Ви тут:
Відео Надзвичайні ситуації Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині “ліквідували” спалах “африканської чуми” та лісову пожежу

У рамках багатоступеневих командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області, які проходять під керівництвом заступника директора – начальника відділу інженерно-технічних заходів та експертизи Департаменту організації заходів цивільного захисту Сергія Осипенко, учора відпрацювали дії з ліквідації спалаху захворювання на «африканську чуму свиней» та умовної лісової пожежі. про це повідомили в УДСНС України у Полтавській області.

Так, згідно за сценарієм навчань, на свинотоварній фермі у с. Ватажкове Полтавського району захворіло і загинуло 5 свиней віком 4 місяці. Лабораторними дослідженнями, які були проведені Регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини встановлено діагноз «африканська чума свиней», відповідні контрольні зразки були направлені в лабораторію до м. Київ. Після отримання інформації про виникнення осередку захворювання відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Полтавської обласної державної адміністрації щодо організації робіт з ліквідації спалаху захворювання.

Оперативно прибувши на місце події, спеціалізовані служби цивільного захисту, які приймають участь у ліквідації осередку особливо-небезпечних інфекцій, організували роботу карантинного ветеринарно-міліцейського поста, ветеринарної служби по проведенню вилучення та дослідження хворих та мертвих тварин. Було проведено дезінфекційні роботи в осередку захворювання, організовано роботу пункту спеціальної обробки засобів індивідуального захисту та автомобільної техніки, пункту спеціальної обробки спеціального одягу і речей із осередку захворювання та проведено роботи щодо знищення хворих та мертвих тварин.

Після успішної ліквідації спалаху захворювання, згідно тактичного задуму навчань, поступила ввідна про загоряння лісового масиву поблизу с. Руденківка Новосанжарського району. За оперативною інформацією, у результаті необережного поводження з вогнем невстановлених осіб відбулося загоряння трав’яної підстилки, з подальшим розповсюдження вогню на лісові насадження. Пожежа особливо небезпечна тим, що поблизу лісового масиву, загальна площа якого близько 10 га,  знаходиться пункт наливу нафти однієї із газонафтових компаній. Також, у результаті швидкого поширення пожежі, створилася загроза розповсюдження вогню на поруч розташований населений пункт.

Отримавши повідомлення про пожежу, начальник Новосанжарського районного сектору Головного управління ДСНС України у Полтавській області доповів отриману інформацію керівнику районної ланки ТП ЄДСЦЗ Полтавської області та направив в район лісової пожежі чергові сили пожежно-рятувальних підрозділів району та організовував реагування на надзвичайну ситуацію. Одночасно з цим здійснюється оповіщення та збір районної комісії з питань ТЕБ та НС, евакуаційної комісії, організовується робота  штабу з ліквідації надзвичайної ситуації. Під час навчань були перевірені стан та готовність до практичних дій органів управління та сил Новосанжарської районної ланки ТП ЄДС ЦЗ Полтавської області щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, дії спеціалізованих служб цивільного захисту району та розрахунку пожежного потягу, а також дії керівника робіт з ліквідації наслідків НС та штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Завдяки спільним діям служб цивільного захисту умовну лісову пожежу вдалося оперативно ліквідувати.

 

Система Orphus