Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Маленька полтавка перемогла в конкурсі “Юна міс Всесвіту”

11655247_700163726778233_1358922193_n (1)

Полтавка Іванка Браїлко отримала титул найталановитішої дівчинки в світі на міжнародному конкурсі «Little Miss Universe – 2015», який проходив цьогоріч у Грузії на початку червня.
Іванка була наймолодшою учасницею в своїй віковій категорії (9-11років) та єдиною представницею з України. Вона отримала Гран-прі конкурсу.
Крім основного призу, Іванка привезла додому корону – за артистизм та подарунки від грузинського хлопчика Луки, який не відходив від неї протягом усього конкурсу.
Враженнями від конкурсу з «Новинами Полтавщини» поділилася мама Іванки Юлія Браїлко.
За словами Юлії, на жаль, не всі учасники змогли доїхати до Грузії, бо виникли проблеми з візами. Організатори повідомили про наступну країну проведення конкурсу – Туреччину.
«Тож ми дуже раді, що поїхали на конкурс саме цьогоріч, адже пріоритетною була саме подорож до Грузії, а вже потім – власне конкурс. Його ми «придумали» три роки тому, мріючи побувати в цій чудовій країні. Яким же було наше здивування, коли довідалися, що тут проводять не просто конкурс, а «вселенського» рівня!», – зазначила Юлія.

11637833_700164486778157_412194048_n

З яких країн були учасники на конкурсі?

– У конкурсі брало участь чимало учасників з різних країн світу. Цікаво було познайомитися з представниками таких країн, як Малайзія, Індія, ПАР, Ботсвана. Але найбільше Іванка подружилася з дівчинкою з Росії, активно спілкувалася з болгаркою, татаркою, учасниками з Грузії. Однак дещо мав місце мовний бар’єр, тому англійською тепер займатиметься з подвійною силою.

Чи звикла Іванка до перемог?

– Мабуть, «звикла» – не зовсім точне слово. Так, вона впевнена у власних силах і не боїться суперниць, оскільки головні настанови перед конкурсами – побачити нове місто чи країну, подружитися з новими дітьми й, звісно, «показати себе». Але кожна перемога дістається Іванці тривалою працею над собою. До конкурсу «Little Miss Universe – 2015» ми почали готуватися десь за півроку, упевненості в собі додало Гран-прі в конкурсі «Міні-міс та міні-містер Україна-Всесвіт – 2015», що проходив у Харкові в лютому. А у травні підготовка стала досить інтенсивною. А це ж місяць звітних концертів, завершення навчального року, написання ДПА (бо ж закінчувала четвертий клас). Утім, візитівка двома мовами (англійською і російською (офіційні мови конкурсу), привітання грузинською мовою і – найважливіше – представлення країни, були вивчені вчасно. Найкумедніше те, що, вивчивши свої тексти й пісні, Іванка почала наполягати, щоб я таки теж вивчила свою розповідь про Київську Русь.
Чому про Київську Русь?
Тому, що цього річ конкурс був ювілейним, «королівським», і тому його провідною темою були «Престоли» – короновані особи країн учасниць. Наша делегація довго мудрувала, які ж короновані особи були в Україні. Зупинилися на часах Ярослава Мудрого. Придумали костюми княгині і княжни, музичний супровід, Іванка танцювала і співала, декламувала вірш про Анну Ярославну, говорила давньоруською мовою, детально описувала свій костюм. У результаті саме наше представлення країни було визнане найкращим.

11289851_700163776778228_709018285_n

Чи задоволена дівчинка результатом?

Безперечно, Гран-прі конкурсу такого рівня дуже тішить. Але хотілося б іще більше побачити в Грузії, ще довше поспілкуватися з новими друзями. Шкода, що не було номінації «Міні-міс дружба». Її, як правило, обирають діти. Впевнена, що вона б дісталася Іванці. Утім, другу корону – за артистизм – вона здобула. І додому приїхала не тільки з гарними враженнями, а й із подарунками від грузинського хлопчика Луки, який не відходив від неї протягом усього конкурсу.

Яка участь мами в конкурсі?

– Участь мами у підготовці організатори оцінили спеціальним титулом – «Parent of the Universe-2105» (єдину з-поміж усіх батьків). Я завжди разом з Іванкою натхненно готуюся до конкурсів і люблю цю справу: пишу візитки, сценарії представлення країни, підбираю костюми, обираємо з нею творчий номер. На цьому конкурсі, зокрема, вирішили, що вона співатиме про Україну, хоча, як правило, наш вибір зупиняється на піснях про дитинство.

11652030_700163630111576_1423602157_n
Ким Іванка мріє стати в майбутньому, як перемога вплине на її подальший вибір?

– Не думаю, що ця перемога вплине на її подальше життя. А мріє своє життя пов’язати, звісно, з тим, чим нині займається. А ось професію вчительки вже не розглядає – надивилась на маму-викладача.

Що найбільше сподобалося в конкурсі?

Дружба. І дітей, і батьків. Ми помітили, що нам досить щастить із дуже гарною конкурсною атмосферою. Не було жодної дитини, чия б поведінка викликала неприйняття. Якщо ж виникали мовні труднощі – діти їх легко долали. Також, як не дивно, сподобалася велика кількість несподіванок. Як правило, на таких конкурсах є певна система «оцінних» завдань, до яких готуються заздалегідь. А тут організатори оцінювали не домашні напрацювання, а передусім те, як дитина себе поводить і що може показати без попередньої підготовки. Тому часто не те що батьки, а й самі діти не знали, що їх попросять зробити наступної хвилини. Багатьох це нервувало, ми ж до всього ставилися з долею гумору й робили все, як завжди звикли, – добре.
Хто готував вбрання? Можливо мама й костюм шила?
– Ні, чого мама не вміє, – це шити костюми. А ось придумувати – залюбки.

11652098_700179763443296_222894478_n
Які ще захоплення в Іванки?
Найбільше моделінгом, також естрадними танцями й естрадним вокалом. Хоче навчитися грі на гітарі.
Чи не впливає участь у конкурсах на її навчання?
Впливає. У позитивному сенсі: змушує швидко надолужувати прогаяне й учитися на «відмінно».
11653203_700163886778217_1548590023_n

Система Orphus Поделиться на fb