Ви тут:

Ірина Пашко розповіла про новітні норми порядку розірвання шлюбу

Пашко Іра

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко розповіла про деякі особливості розірвання шлюбу.

Зокрема, чи рішення суду про розірвання шлюбу є остаточним документом.

Як зазначила Ірина Пашко, рішення суду про розірвання шлюбу, які прийняті після 27 липня 2010 року, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», є документами, що засвідчують факт розірвання шлюбу і додаткової реєстрації не потребують.  

«Тобто особам, шлюб між якими розірвано в  судовому порядку після 27 липня, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається», – сказала Пашко.

Рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, є остаточним документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу і позбавляє необхідності виконання громадянами зайвих процесуальних дій щодо реєстрації розірвання шлюбу та отримання відповідного свідоцтва.

У разі розірвання шлюбу в судовому порядку рішення суду, яке набрало законної сили, надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб/

Відмітка про розірвання шлюбу за рішенням суду в паспортах або паспортних документах осіб, шлюб між якими розірвано, робиться у разі їх звернення до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Система Orphus Поделиться на fb