Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Інформаційною службою ОДТРК «Лтава» керуватиме Олеся Кучеренко

kucherenko

Після тривалих пошуків керівництво ОДТРК «Лтава» визначилося з кандидатурою начальника інформаційної служби. Нею стала Олеся Кучеренко, власний кореспондент газети «Комсомольська правда в Україні та колишній шеф-редактор газети «Коло».

Цього тижня на черговій планірці колективу ОДТРК «Лтава» представили нового керівника newsroom Олесю Кучеренко. Після того, як Лариса Темник, колишній керівник інформаційної служби, пішла на заслужений відпочинок, керівництво ОДТРК «Лтава» вирішило знайти гідну заміну, а саме: ініціативного, з незамуленим оком професіонала своєї справи.

Як відбувався відбір претендентів та чому вибір впав саме на Олесю розповів генеральний директор ОДТРК «Лтава» Євген Лопушинський: «Це перший випадок в історії компанії, коли ми оголосили відкритий конкурс. Резюме подало дванадцять претендентів, серед них значимі в Полтаві журналісти, а також з інших міст: Харків, Київ, Кіровоград, Кременчук. Провели інтерв’ю з усіма кандидатами і в результаті перемогла Леся Кучеренко. Вона має значний досвід роботи в медіа, в тому числі на керівній посаді, а ще нас зацікавило її бачення реформування служби новин», – зазначив гендиректор.

«Перед тим, як, власне, почати процесс реформування інформаційної служби, першим кроком було технічне оснащення. Ми повністю оновили застаріле обладнання в монтажці та newsroom. На черзі інший важливий момент – кадровий. Почали з керівника, перед яким стоять досить серйозні завдання. Перше і головне – робити новини цікавими для споживача, щоб щоденно о 19 годині мінімум 200 тис. полтавців вмикали канал «Лтава», аби дізнатись, що відбулося в області», – розповів Євген Лопушинський.

Також методами відбору кандидатів на керівну посаду з нами поділилась HR-менеджер ОДТРК «Лтава» Дарина Шилова: «Я хочу зазначити, що саме новий підхід до організації підбору персоналу, який ми запровадили у компанії, допоміг нам знайти відповідного кандидата на заміщення вакансії керівника редакції новин. Було організовано два конкурси: внутрішній і зовнішній. Ми чітко визначили паспорт вакансії (необхідні вимоги, яким, на нашу думку, повинен відповідати новий керівник). Вимоги до кандидатури, коло обов’язків і умови участі були прозорими і однаковими для всіх кандидатів. Найголовніша умова – написання своєрідного плану щодо побудови редакції новин і організації процесу її роботи. Всі кандидати були з великим досвідом роботи у ЗМІ, а також з навичками керівництва, тому неабияку увагу ми приділяли саме презентації стратегічного плану, баченню кандидатами побудови редакції, враховуючи всю специфіку її роботи. Було дуже приємно, що колеги з інших міст виявили бажання взяти участь у цьому конкурсі. Також працівники самої ОДТРК «Лтава», прагнучи якісних змін, що вбачалося у їхніх стратегічних планах, подавали свої роботи. Рішення було складним, тому що у всіх претендентів було власне  бачення нової редакції, яке імпонувало нам. Але шляхом обговорення  кожного кандидата окремо і подальшого голосуванням ми прийняли одноголосне рішення. Новим керівником редакції новин стала Олеся Кучернко. Ми віримо, що позитивні результати не змусять довго чекати».

Олеся розповіла які реформи чекають «лтавівський» newsroom та поділилась найближчими планами.

Як саме дізнались про вакансію?

– Цю вакансію ще півроку тому обговорили журналісти, оператори, колеги, але оголошення про конкурс з’явилося для мене дуже вчасно, як часто буває, у період кризи. Дуже багато факторів вплинули на мій вибір: криза жанру, фінанси, бажання різко змінити усталений спосіб життя. Рідні були проти десь у глибині душі, але дали змогу самій прийняти рішення. Найбільше сподобалася реакція дочки: «Що тут думати, тебе ж по телевізору покажуть!»

Вже працювали на телебаченні чи це новий досвід?

На телебаченні я не працювала, але маю за плечима 14-літній досвід роботи в полтаських та всеукраїнських виданнях.

Як працюється в новому колективі?

Колектив прийняв мене дуже привітно, з багатьма працівниками «Лтави» за три дні просто не встигла познайомитися. Найголовніше, що мене захоплює – процес створення новин. Як дитина радію, коли вдається внести якусь маленьку «фішечку» в сюжет.

Чи чекають «лтавівський» newsroom реформи?

– Як же я не люблю говорити про те, чого не зробила. Реформи потрібні скрізь, але поступові. Новин міжнародного класу на «Лтаві» найближчим часом не буде, але цікаві й корисні сюжети обіцяю!

 

Система Orphus Поделиться на fb