Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

ІХ Міжнародний гончарський фестиваль триває в Опішному

11536036_920095658050038_6198339776623160915_n

10 червня в Опішному розпочався ІХ Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне-2015». Його традиційним ініціатором та місцем проведення стала Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського.

Учасниками десятиденного мистецького дійства стали переможці першого, відбіркового, етапу фестивалю та делегації молодих мистців з інших країн. В Опішному зібралася творча молодь з Дніпропетровщини, Донеччини, Івано-Франківщини, Кіровоградщини, Київщини, Полтавщини, Сумщини, Харківщини й Хмельниччини, а також юні митці з Гани (Африка), Молдови й Туркменистану.

На святкове відкриття фестивалю завітали представники мистецької й музейної спільноти Полтавщини та почесні гості з Києва: Ілона Тимошенко, головний спеціаліст Відділу науки і навчальних закладів Департаменту мистецтв та навчальних закладів Міністерства культури України, яка передала урочисті привітання від віце-прем’єр-міністра – міністра культури України В’ячеслава Кириленка, та Ігор Добруцький, голова громадської організації «Столичні ініціативи», організатор проекту Folk Ukraine. Побажавши учасникам фестивалю творчого натхнення, Ігор Добруцький вручив колективу «Колегіуму мистецтв у Опішному», в особі директора Людмили Овчаренко, диплом та грошовий приз за панно глиняних писанок, що здобуло Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі писанок, який навесні відбувся в Києві.

Упродовж десяти днів кожен учасник фестивалю працюватиме над конкурсним твором і двома творчими роботами в трьох номінаціях: «Образотворче мистецтво», «Кераміка» та «Інші види декоративно-ужиткового мистецтва». На них також чекають майстер-класи й зустрічі з провідними мистцями України, презентації виставок і творчих захоплень інших учасників, мистецьке спілкування з художниками-керамістами в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному. Підсумком цього мистецького практикуму стане визначення переможців і презентація підсумкової виставки, що відбудуться 20 червня 2015 року.

Більше фото – на сторінці музею у Facebook

Джерело: Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Система Orphus Поделиться на fb