Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Головний міліціонер Полтавщини повідомив про найпоширеніші види шахрайств

mvs
З початку року на теренах Полтавщини зареєстровано майже тисячу випадків шахрайств, проте розкрито лише 278.

До найпоширеніших видів відносять телефонні шахрайства, купівля-продаж через інтернат, кредитні афери, фінансові піраміди, тощо.

Про це, зокрема, повідомив начальник УМВС області Олег Бех під час прес-конференції в Полтаві.

За його словами, на сьогодні дуже поширені випадки неправомірної оренди квартир, коли довірливі мешканці “клюють” на їх дешеву вартість і потрапляють на гачок шахраїв:

Крім того, так зване надання швидких  кредитів без застави насправді обертається присвоєнням так званого першого внеску довірливих людей, а підписана угода — лише консультативними послугами щодо надання кредиту.

В інтернеті не варто купувати товари за передоплатою, оскільки можна не побачити ні свого товару, ні надісланих коштів.

За словами головного міліціонера області зростає на Полтавщині і кількість так званих “фінансових пірамід”, у тенета яких зазвичай потрапляють безробітні та пенсіонери, які хочуть отримати високі доходи від вкладених коштів. Але замість заявлених високих відсотків залишаються без грошей.

“Там сидять підставні люди на зарплаті, які й самі не розуміють схему цієї піраміди, а господарі з грошима зникають” – відзначив Бех.

Депозити, в яких високі відсотки, повинні викликати сумнів.

Варто спочатку вивчити відгуки та ретельно перевірити угоду, яку дають на підпис, – радить Олег Бех.
Недобросовісні покупки здійснюють шахраї через інтернет. Вони знаходять покупців товарів, “пудрять мозок” фальшивими смс про надіслані гроші. Також вивідують додаткову інформацію щодо банківської карти.

“Запамятайте, достатньо лише вказати номер рахунку для перерахування коштів. Інша інформація загрожує втратою грошей. Айтішніки роблять дубляж карти і користуються нею” – зазначив Бех.
Досі поширені і мобільні шахрайства, коли з невідомого номеру просять перетелефонувати і списують шалені гроші з номеру абонента.

Не варто “купуватися” і на розіграші призів. Заповнення анкети в супермаркетах часто обертається інформацією щодо виграшу, наприклад, автівки. Довірливі люди платять податковий збір і начебто за транспортування неіснуючого автомобілю, а у підсумку – шахраї зникають.

Система Orphus Поделиться на fb