Ви тут:
Конференції Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство 

Головне про РРО

БакумЗакон України від 28.12.2014р. № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» – вніс багато змін до норм податкового кодексу, зокрема ним встановлено нові правила застосування реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку. Про новації у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій розповідає заступник начальника ДПІ у м. Полтаві ГУ ДФС у Полтавській області Олег Бакум.

Чи необхідно підприємцю 3 групи спрощеної системи оподаткування застосовувати касовий апарат при продажі харчування учням в шкільній їдальні?

Відповідно до статті 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу.

Чи можу я уникнути обов’язкового застосування РРО, якщо мої клієнти будуть розраховуватись виключно через розрахункові рахунки?

Згідно статті 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) розрахунки у готівковій формі не здійснюються. Тобто при розрахунках у безготівковій формі через установи банку реєстратор розрахункових операцій застосовувати не потрібно.

Поясніть, будь-ласка, куди потрібно звертатись і що необхідно зробити, щоб працювати з касовим апаратом?

Суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи-підприємці), придбавши у виробника касової техніки або центру сервісного обслуговування РРО звертаються до органу ДФС за місцем реєстрації та подають такі документи:

– заяву про реєстрацію РРО;

– копію документа, що підтверджує право власності або користування РРО;

– копію документа на розміщення господарської одиниці, де буде застосовуватися РРО;

– копію договору суб’єкта господарювання з сервісним центром про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Органом ДФС приймається рішення про можливість реєстрації РРО, формується та резервується фіскальний номер РРО, а також видається суб’єкту господарювання відповідна довідка, яка дійсна протягом п’яти робочих днів. Протягом п’яти робочих днів з дати видачі довідки про резервування фіскального номера суб’єкт господарювання забезпечує переведення РРО у фіскальний режим роботи: занесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізацію та опломбування РРО в Центрі сервісного обслуговування (ЦСО).

Для завершення процедури реєстрації РРО суб’єкт господарювання до закінчення терміну дії довідки про резервування фіскального номера надає до органу ДФС копію довідки про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО виданий ЦСО. Після отримання належним чином оформлених документів орган ДФС не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційної системи ДФС та надає суб’єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО, що засвідчує реєстрацію РРО в органі ДФС.

Доброго дня! Хотів спитати який штраф передбачено, якщо підприємець на третій групі не підключить касовий апарат до 1 липня?

Відповідно до статті 17 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.95р. №265/95-ВР за незастосування РРО суб’єктами господарювання передбачено штрафні (фінансові) санкції, зокрема:

• за порушення, вчинене вперше протягом року – 1 гривня;

• за порушення, вчинене вдруге протягом року – 100 відсотків від вартості реалізованого товару (наданої послуги) без застосування РРО;

• за наступне і послідуючі порушення протягом року – 5-ти кратний розмір від вартості реалізованого товару (наданої послуги) без застосування РРО.

Я підприємець-перевізник – платник єдиного податку 3 групи. Чи необхідно мені з 1 липня 2015 р. використовувати касовий апарат?

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які здійснюють перевезення, при розрахунках готівкою зобов’язані з 1 липня 2015 року застосовувати належним чином зареєстровані реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Чи правильно я розумію, що разом з обов’язком встановити касові апарати підприємці повинні приймати і кредитні картки, тобто надати можливість безготівкового розрахунку?

Забезпечувати можливість здійснення розрахунків за придбані товари (отримані послуги) з використанням електронних платіжних засобів (кредитних, зарплатних карток) зобов’язані лише ті суб’єкти господарювання, які при продажу товарів (наданні послуг) використовують реєстратори розрахункових операцій. При цьому, від обов’язкового приймання електронних платіжних засобів звільняються заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім автозаправних станцій), а також суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб. Такі вимоги передбачені Законом України від 05 квітня 2001 року № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

 

Чи можу я під час продажу алкоголю та сигарет використовувати касовий апарат, який не вписаний в ліцензії?

Статтею 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що у випадку здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10000 гривень.

 

Я фізична особа – підприємець єдинник 3 групи. Чи потрібно мені застосовувати РРО, якщо я збираюсь продавати в роздріб пиво?

Відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України, з 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв. Це означає, що починаючи з липня діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

Відповідно, всі суб’єкти господарювання у тому числі і фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, починаючи з 1 липня 2015 року при розрахунках готівкою зобов’язані придбати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Система Orphus