Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

ГО Полтавщини пропонують у Комплексну програму соцзахисту включити всіх учасників АТО

У Полтавській області прийнята і уже запрацювала Комплексна програма соціального захисту осіб із обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни, учасників АТО на 2013-2020 роки. У ній враховані кошти лише для демобілізованих військовослужбовців – учасників АТО, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України у складі формувань МВС, СБУ, МНС та добровольчих загонів. Контрактники ж ЗСУ залишилися “за бортом” цієї Програми. Тому на засіданні двадцять дев’ятої позачергової сесії Полтавської обласної ради шостого скликання громадські організації — Полтавська обласна філія ГО “Товариство ветеранів АТО” та “Асоціація учасників та ветеранів АТО Полтавщини”, які тісно співпрацюють між собою, у ході обговорення внесли свої слушні пропозиції щодо змін до вищезгаданої Програми. Ці зміни озвучила перед громадою та депутатським корпусом області делегована для виступу від організацій Людмила Пономаренко.

Зокрема, вона озвучила такі пропозиції щодо удосконалення прийнятої обласної Програми та механізму її виконання:

1. Внести зміни до Комплексної програми соціального захисту осіб із обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни, учасників АТО на 2013-2020 роки, врахувавши не лише демобілізованих військовослужбовців, а всіх учасників АТО, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України у складі формувань МВС, СБУ, МНС та добровольчих загонів, контрактників ЗСУ, які залишилися “за бортом” цієї Програми.

2. З метою забезпечення моніторингу за виконанням Програми, використанням виділених коштів та оперативного реагування на потреби та запити учасників АТО, створити координаційно-наглядову раду (штаб) з питань виконання Програми соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей у складі рівноправних представників як державних виконавчих органів задіяних у Програмі, так і ГО ветеранів АТО.

3. Розробити дорожню карту узгодження дій всіх структур у виконанні Програми та графік-план її виконання із зазначенням термінів виконання та осіб, які несуть персональну відповідальність за виконання Програми.

4. Розробити додаткові заходи із пріоритетного працевлаштування та перекваліфікації учасників АТО та членів їх сімей із залученням усіх наявних резервів, існуючих інвестиційних програм та додатковим залученням цільових коштів вітчизняних та зарубіжних інвесторів.

5. Департаменту праці та соцзахисту населення та Управлінню соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечити оперативну та щоквартальну звітність з метою виділення в окрему статтю (підстаттю) видатків кошти та пільги надані саме учасникам бойових дій (учасників АТО).

6. Розробити та прийняти окрему обласну Програму з оздоровлення дітей учасників АТО, включаючи і тих дітей, батьки яких зараз на фронті. Та внести відповідні зміни до бюджету.

Після виступу представника громадських організацій голова обласної ради Петро Ворона запевнив, що в цих напрямках проведуть активну роботу, і ці питання винесуть на наступну сесію облради.

Система Orphus Поделиться на fb