Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

ЄВРОавтобус завершив свій тур у Полтаві

У Полтаву приїхав ЄВРОавтобус. На  Театральній площі проводили інформаційно-пізнавальну акція «ЄВРОавтобус: об’єднаймо Україну». Полтавців та гостей міста знайомили  з історією та сьогоденням Європейського Союзу.

Організатори акції прикрасили центральну площу міста прапорцями різних країн Євросоюзу,  розставили столи, на яких можна було взяти  буклети з інформацією про різні європейські країни та скласти карту Європи із пазлів. Родзинкою свята стали малюнки на воді, виконані у старовинній турецькій техніці ебру. Кожен міг розмалювати символи європейських міст за допомогою цього методу. Потім малюнки переносили на магніти, які забирали  з собою.
“Малюнки виходять яскраві та барвисті, вони відображають наш сьогоднішній святковий настрій. Я прийшов сюди вперше. Тут дуже цікаво, багато людей. Чимало дізнався про країни ЄС”, – сказав учасник акції Сашко Бардін.


У рамках цієї акції можна було  взяти участь у конкурсах на знання фактів про ЄС та у селфі-флешмобі #Europabus.,  а кож на площі розгорнули виставку   фотографій визначних місць Європи. Уподобані світлини відвідувачі залишали собі на згадку.
Увагу багатьох привернула фотовиставка Департаменту Гуманітарної допомоги та цивільного захисту Європейської Комісії (ECHO) на тему «Україна: лихо, втрати та надії».


Був тут й «Bookcrossing» Книжки, різними мовами, пропонували безкоштовно. Умова акції – прочитав сам, віддай іншому.


 За словами організаторів заходу, його мета – підвищити інтерес українців до євроінтеграції.
“Ми приїхали поінформувати полтавців про ЄС. Привезли багато позитиву, щоб розділити з містянами. Показати, що Україна та Європа дуже схожі, Україна — це вже Європа. У нас багато спільного”, – сказала координаторка заходу Ольга Сушицька.


Зі свята ніхто не пішов з порожніми руками. Найактивніших нагородили невеликими подарунками: футболками, браслетами, сумками, кульками з символікою ЄС, інформаційними матеріалами, іноземними журналами та книжками. Упродовж усієї вуличної акції гостей пригощалиморозивом, а також дарували наклейки, магніти та прапорці.

Полтава завершальне місто в якому побував  ЄВРОавтобус. За словами  Ольги ЄВРОавтобус, а точніше його вуличні розважально-інтерактивні акції, мандрує лише кількома містами України. Цьогоріч це   Дрогобич, Ужгород, Харков, Полтава. Втім інші регіони без європейських просвітницьких програм не залишають.
В інших містах в рамках інформаційної кампанії протягом року провели різноманітні заходи.
Фото Анни Чапали.

Система Orphus Поделиться на fb