Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Експерти регіонального “Офісу реформ” провели консультації щодо перспектив об’єднання територіальних громад

expert-112 червня в Новосанжарській райдержадміністрації вкотре обговорювали перспективний план об’єднаних громад району.

Аби допомогти сільським головам розібратися в перспективах обєднання, на запрошення голови райдержадміністрації Сергія Бульбахи, на захід завітали представники Полтавського «Офісу реформ» –  експерт з питань місцевого самоврядування Іван Лещенко та експерт з питань економічного розвитку територій Олександр Полупан.

Основним завданням Офісу є сприяння реформуванню місцевого самоврядування та територіальній організації влади в Україні. Експерти пояснили, які права, обв’язки матиме територіальна громада у разі об’єднання, як зміняться надходження в місцевий бюджет та куди використовуватимуться кошти. Ключовим моментом реформи є значне розширення повноважень громади.

Основними проблемними питаннями, що звучали під час обговорення, були проблеми автобусного сполучення, визначення меж новостворених громад, функціонування шкіл та системи охорони здоров’я у новостворених громадах. Особливо наголошували на недостатній законодавчій базі, що регламентує сам процес об’єднання громад.

Наприкінці зустрічі сільські голови вирішили ще раз зібратися, обговорити варіанти об’єднання та прийняти спільне рішення.

Система Orphus Поделиться на fb