Ви тут:
Суспільство 

3 мільярди гривень з ДФРР чекають на об’єднані громади – Геннадій Зубко

95a8e84c67cb677bb1cb93dd20d70d7d_350_233_fУ Державному фонді регіонального розвитку передбачено 3 мільярди гривень на інфраструктурні проекти регіонів, які просуваються шляхом децентралізації. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час прес-конференції у четвер, яка відбулася у Києві.

«Критерій відбору проектів дуже простий – регіони мають затвердити перспективний план формування територій громад та стратегію регіонального розвитку. Це переконає нас у тому, що місцева влада, місцеві громади дивляться у майбутнє та дбають про реформи», – зауважив Геннадій Зубко, про це повідомляє прес-служба Віце-прем`єр-міністра України.

За словами урядовця, станом на сьогодні таким вимогам відповідають 4 області, які вже схвалили перспективні плани та регіональні стратегії розвитку. Ще у 46% областей – схвалено перспективні плани, а у 38 % – в процесі схвалення.

Геннадій Зубко наголосив, що зміни до Податкового та Бюджетного кодексів дозволять місцевому самоврядуванню вже цього року додатково акумулювати майже 40 мільярдів гривень. Крім цього очікується впровадження децентралізації повноважень у сфері земельних відносин та реалізацію принципу повсюдності місцевого самоврядування.

«Реформа збільшить площу земельних ресурсів в розпорядженні об’єднаних територіальних громад з 4% до 84% та, відповідно, зменшить – в розпорядженні виконавчих органів влади з 96% до 16%», – повідомив Віце-прем’єр-міністр.

Система Orphus