Ви тут:
Суспільство Україна 

У суботу на «2+2» прем’єра документального проекту «П’ять кіборгів»

5_kiborgs

У суботу 23 травня на каналі «2+2» відбудеться прем’єра документальної програми «П’ять кіборгів», герої якої, бійці 95-ї аеромобільної бригади, поділяться своїми фронтовими враженнями, спогадами про перші дні війни, мобілізацію, оборону Донецького аеропорту та бої за Піски.

«П’ять кіборгів» – це пряма мова п‘яти бійців 95-ї бригади, які розповідають про свої військові будні від мобілізації до виходу з Донецького аеропорту. Програма складається з окремих тематичних частин: «Мобілізація», «Перші втрати», «Місцеве населення», «Піски», «Аеропорт», «Війна», – які показують глядачеві, як до новобранців приходило усвідомлення того, що в країні йде війна, як відбувалась трансформація свідомості вчорашніх мирних громадян, як вони набували бойового досвіду, переживали втрату товаришів, здобували перші перемоги. Лейтмотивом проекту стали слова бійця з позивним «Аскольд»: «Війна – це, перш за все, смерть, це сафарі на людину».

Говорячи про головний свій досвід, набутий на війні, майор ЗСУ з позивним «Купол» наголосив, що це – усвідомлення цінності кожного життя: «Тут розумієш, що потрібно максимально берегти особовий склад, бо кожна окрема людина – це окремий світ: діти, родина, дружина, друзі батьки, – і коли втрачаєш цю людину – рушиться цілий світ». Тому, за словами «кіборгів», під час оборони Донецького аеропорту найстрашнішим було не те, що тебе можуть вбити, а те, що ти не можеш вивезти поранених товаришів.

«При підготовці проекту «П’ять кіборгів» ми, насамперед, прагнули донести до глядачів пряму мову безпосередніх учасників війни на Сході України. Ми свідомо уникали зайвого пафосу, драматизації розповіді, закадрового тексту, розгорнутих інформаційних сюжетів. У нашій програмі глядач ніби залишається сам на сам з героєм розповіді, щоб з перших уст почути про пережите, про уроки війни, про те, як бійці самі розуміють, заради чого вони воюють і що допомагає їм вижити. Такими проектами як «П’ять кіборгів», «Хоробрі серця», «Гвардія» ми прагнемо показувати Україні її захисників, важливість їхньої місії», – зазначив генеральний продюсер «2+2» Гліб Корнілов.

Один з героїв програми, наш колега, режисер ефіру телеканалу «2+2», боєць з позивним «Юнга» підкреслив, що у найважчі моменти оборони Донецького аеропорту кіборгів часто рятувало почуття гумору. Іван розповів, як бійці жартували над сепаратистами: діставали номери телефонів поліції «ДНР» і просили приїхати заарештувати озброєних людей, які влаштовують безчинства в Донецькому аеропорту.

Програма «П’ять кіборгів» вийде в ефір телеканалу «2+2» у суботу 23 травня о 23:00, відразу після прем’єри телесеріалу «Гвардія».

Прес-служба каналу «2+2»

Система Orphus Поделиться на fb