Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві завершилася «Школа Свідомого Громадянина»

Пекар (фото Аліни Костирі)

17 травня у Зеленій залі Полтавської ОДА пройшов другий (він же заключний) день освітнього проекту Відкритого Університету Майдану «Школа Свідомого Громадянина».

В перший день проекту полтавці мали змогу послухати лекції від команди ВУМу Остапа Стасіва та Олени Хіль, експерта Інституту Політичної Освіти Олександра Солонтая, піарниці Наталії Склярської та психолога Анни Валєнси. Коротко оглянути події цього дня можна у сюжеті «Полтавського Громадського ТВ» тут (https://www.youtube.com/watch?v=9n_A-yLeD6Q).

Другий день розпочався з лекцій Валерія Пекаря. Він розповів полтавцям про концепцію інтегральної динаміки і розвитку суспільства. Валерій Олександрович – підприємець і громадський діяч, віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП).

Упродовж двох лекцій Пекар розповідав учасникам модель інтегральної спіральної динаміки. Згідно неї, людина від народження проходить певні етапи світобачення, затримуючись на якомусь з них (фіолетовий, червоний, синій, помаранчевий, зелений, жовтий). Те, де знаходиться людина (і суспільство в цілому) – визначає її поведінку, цілі і життя загалом.

Валерій Олександрович розповів, що згідно досліджень ще доволі мало (15%) помаранчевих, тобто людей, які готові до змін, які можуть змінювати правила гри і не бояться експериментувати. Проте розвиток необхідних інституцій – спорту, церкви, університету, бізнесу, волонтерських рухів та громадських спільнот – збільшують число таких людей.

Спікер також розповів, що вони хочуть робити регіональні центри з моніторингу проведення реформ у різних сферах, і попрохав полтавців долучатися до цієї ініціативи.

Опісля лекцій Пекаря учасники, яких за день до того поділили на 4 групи, визначили найпроблемніші кластери Полтави. До таких, на думку присутніх полтавців, належало «Бізнес активність», «Громадське суспільство», «Екологія» та «Культура».

Потім учасники у спільнотах мали розробити ідею проекту, який би певним чином допомагав вирішити проблеми у цих кластерах. Крім того, акцентувати проект потрібно було на аудиторії з певним психологічним віком («дитячий», «юнацький», «дорослий», «зрілий»). Консультував активістів громадський діяч, учасник команди ВУМ Остап Стасів.

Полтавці справилися з цим завданням і згодом представили свої проекти. У когось він стосувався навчанню інтернет- і комп’ютерної грамотності літніх людей, впровадженню у школах навчання філософії і, як наслідок, критичного мислення, створення інфраструктури для можливості школярам/студентам попрацювати на тому чи іншому підприємстві.

Останнім з презентаторів був Дмитро Геращенко. Він розповів про свій майбутній проект – провести у Полтаві напівмарафон (змагання з бігу на відстань у понад 21 кілометр). Дмитро розповів про інвестиції, які подібні заходи приносять в інших містах, і як він бачить цю подію у нас. Геращенко закликав долучатися всіх, кого зацікавив даний проект.

Опісля презентацій і питань до них, учасникам, які два дні відвідували лекції і практики, вручили сертифікати і книги Ярослава Грицака «26-ий процент, або Як подолати історію».

Співорганізаторами заходу є НМО «Magnum Opus», Андрій Гурнік та Дмитро Геращенко за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА, кафедри політекономії ПНПУ, фінансової допомоги Полтавського ДБК і компанії «OKRON».

 Інтегральна динаміка (фото Аліни Костирі)

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Система Orphus Поделиться на fb