Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Сьогодні у с. Триби, що під Полтавою провели мітинг до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Небайдужі полтавці, державні службовці, представники обласної влади, студентство, громадськість та духовенство близько 13.00 прийшли до Пам’ятного знаку на місці перепоховання останків жертв політичних репресій.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув від дій тоталітарного режиму, та помолилися за упокій їхніх душ. Заупокійне поминальне богослужіння провів Архієпископ Полтавський і Кременчуцький (УПЦ КП) Федір.На парапеті Пам’ятного знаку встановили запалені лампадки.

Присутні разом з головою Полтавської ОДА Валерієм Головко, головою облради Петром Вороною, секретарем міської ради Оксаною Деркач, начальником Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Іриною Пашко урочисто поклали квіти до могили.

Валерій Головко зазначив, що сьогодні вшановують пам’ять людей, які загинули за свободу та незалежність.

“Наша країна переживає складні часи і саме ці дні є ознакою нашої єдності та впевненості в тому, що завтрашня Україна буде вільною, незалежною та європейською. Всім загиблим вічна пам’ять, а живим, щоб завжди памятали про те, за що загинули їхні батьки та діди”, – сказав Головко.

Саме в такі дні варто задуматися, чи кожен стоїть на тих позиціях, за що боролися наші предки, чи не помічати ту біду, що зараз спіткала країну, переконаний Петро Ворона.

“Україна починається з тебе . Ми самі повинні почати перебудовуватися. Бути гідними людей, які поклали життя на алтар майбутньої державності України. Тоді знищували найсвідоміших українців. Не хотілося, щоб ця ситуація повторилася сьогодні. Нині влада потребує як ніколи україносвідомих, патріотичних,професійних та порядних людей”, – сказав Ворона.

Ірина Пашко зазначила, що насамперед — це день пам’яті.

“Нинішнє покоління українців повинно не лиш пам’ятати, а й зробити все, аби такі трагічні події більше не повторилися в історії нашої держави. Сьогодні вшановуємо саме тих людей, хто протягом свого життя попри репресії несли свою проукраїнську позицію”, – сказала Пашко.

Цей день завжди має слугувати для нас нагадуванням, – зазначає секретар міської ради Оксана Деркач. – Коли люди гинуть на війні – це страшно. Але коли вони гинуть у мирний час за свої переконання і погляди, за бажання бути вільними і відданими своїй країні – це те, з чим просто неможливо примиритися.

 

Фото Анни Чапали

Перейти до вмісту