Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Сучасні українські письменники процитували поета з Полтавщини

Василь Симоненко (фото ukrpohliad.org)
Василь Симоненко (фото ukrpohliad.org)

Відомі українські письменники долучилися до ініціативи полтавської молоді – проекту «Люди читають»і прочитали вірш Василя Симоненка.

Проект «Люди читають» — ініціатива незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus», спрямована на популяризацію літератури та рідної мови.

В трьох попередніх випусках полтавці на вулицях читали вірші Сергія Жадана, Андрія Любки і Олени Теліги. Учасниками ж четвертого відео з циклу «Люди читають стали не полтавці, а відомі українські письменники.

Для цього випуску організатори обрали вірш поета-шістдесятника Василя Симоненка «Світ який — мереживо казкове!..». Важко переоцінити роль, яку відігравав, уродженець Полтавщини, Симоненко у боротьбі українців за державний та культурний суверенітет протягом другої половини ХХ ст. Його творча спадщина – яскравий приклад багатства і милозвучності української мови.

Зйомки пройшли в Києві наприкінці квітня на одному з найбільших книжкових ярмарків – «Книжковому Арсеналі». Відомі українські літератори, серед яких Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Іван Малкович,Макс Кідрук, радо підтримали ініціативу полтавців.

Нагадаємо, що 2015 рік на Полтавщині оголосили роком українського поета Василя Симоненка (http://www.poltavaculture.gov.ua/vasilyu-simonenku-80.html). Поет-шістдесятник, який прожив усього 28 років, – наш земляк, оскільки народився у 1935 році в селі Біївці, Лубенського району.

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання «MagnumOpus»

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту