Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Прокурор Полтавщини прокоментував новий закон про корупцію

прокуратура гербПрокурор Полтавської області Ян Стрелюк сьогодні розпочав прес-конференцію з коментування Закону про запобігання корупції, який вступив у дію з 26 квітня.

У ньому, зокрема, нові визначення щодо подарунків і приватних інтересів для посадовців.
До неправомірних винагород тепер віднесли і винагороди не грошового характеру, які одержані без законних підстав. Також ширше визначили поняття близьких осіб, поширивши його і на тестя, свекра, невістку, зятя, тощо.

За словами Яна Стрелюка, відтепер закон про корупцію поширюється і на посадовців державної лісової охорони, працівників охорони природно-заповідного фонду, членів агентства з питань запобігання корупції, які не є держслужбовцями.

Окремо прокурор зупинився на статистичних підсумках боротьби з корупцією.

Так, упродовж 5 місяців нинішнього року правоохоронці області направили до суду 31 обвинувальний акт щодо корупційних діянь у кримінальних провадженнях.

До кримінальної відповідальності притягли 32 особи (по одному посадовцю органів влади та місцевого самоврядування, 4 працівники міліції, один податківець, 7 посадових осіб інших органів).

З початку року складено 46 протоколів про правопорушення, пов’язані з корупцією, на 29 осіб наклали штрафи. Решта протоколів – на розгляді в судах.

Цьогоріч до адміністративної відповідальності притягнуто 4 державних службовців, 5 депутатів сільських рад, 1 посадову особу місцевого самоврядування, 3 посадові особи райдержадміністрації, 1 посадовця інших органів державної влади, 3 працівники державної кримінально-виконавчої служби, 6 посадових осіб юридичного публічного права, тощо.

Система Orphus Поделиться на fb