Ви тут:
Освіта Полтавщина Споживач Суспільство 

Полтавських школярів вчили сортувати сміття

Зібрати сміття на одному сміттєзвалищі та перенести його на інше замало. Його потрібно ретельно перебрати та відсортувати. Активісти ГО «ЕкоЛтава» разом з полтавськими підприємцями-переробниками сміття   розпочали в Полтаві масштабну просвітницьку кампанію «ЧистоТак!» зі збору твердих побутових відходів.

Містян привчатимуть окремо збиратимуть органічні залишки та сміття, яке підлягає переробці та повторному використанню.

Сьогодні активісти провели перший  майстер-клас з сортування сміття. У   міському Дендропарку  розмістили сміттєві контейнери, у які діти вчилися викидати відходи  – окремо, папір, пластик, ПЕТ пляшки та скло. До акції долучилися старшокласники Полтавської ЗОШ № 8.

«Виявляється, процес сортування  – це не така вже й проста річ для пересічних полтавців. Не кожен може з цим впоратися без попередньої підготовки. Ми вирішили навчити людей, як правильно збирати та сортувати сміття. Наша амбітна мета переробляти 75% полтавських відходів», – сказав –член ГО «ЕкоЛтава» Максим Макуха.

Наразі завдяки активістам в Полтаві встановили 60 сміттєвих контейнерів для роздільного збору відходів.  У вересні планують встановити ще 300.

«Це будуть контейнери для збору  ПЕТ пляшок та скла.  Контейнери поставимо біля кожної школи. З часом плануємо збирати окрему макулатуру», – сказав член ГО «ЕкоЛтава» Дмитро  Геращенко

Зібране та відсортоване  сміття планують вивозити в Чутівський район на переробний комбінат ПП «Вторпласт»,  де з нього робитимуть штучні тканини та нитки.

 Після роботи учні організували пікнік, який підготувала Перша Полтавська кулінарна школа «Кардамон». Діти скуштували вегетаріанські смаколики.

Подібні акції активісти планують провести у всіх школах міста. 

Система Orphus Поделиться на fb